środa, 1 maja 2013

Ocena długoterminowego Hyip na przykładzie Felminy

Dziś życzę wszystkim dużych zysków pasywnych z okazji Święta Pracy i przedstawiam, jak myślę ciekawą analizę oceny długoterminowego Hyip na przykładzie Trafficu z Alexa Felminy.
Jak ocenić program Hyip?
Jak już wiemy elementów oceny programu jest sporo, co opisałem w poście Due Diligence, ale jednym z nich jest ocena rankingu Alexa. Pozwala on ocenić, czy admin programu nie kupuje ruchu na stronie, co sztucznie podnosi jego statystyki. Możemy również obserwować, jak sprawdza się strategia reklamowa danego admina programu oraz oczywiście możemy zobaczyć, jakie jest zainteresowanie programem ze strony inwestorów. W przypadku programów krótko, średnio oraz długoterminowych ów rozwój powinien być inny, co pisałem w poście kila dni temu.Ważne jest, choćby to, jakie program ma play inwestycyjne, czyli ile płaci procent dziennie, przez ile dni, czy udostępnia opcję compund oraz czy zwraca depozyt.
Zobaczmy rozwój długoterminowego Hyip, jaki był liderem rynku przez długi czas na przykładzie Felminy, która już przestała istnieć, ale jest przykładem udanego programu, który działał ponad półtora roku.
Felmina spełniała idealnie rolę długoterminowego Hyip. Po pierwsze miała na starcie programy na 180 dni. Po drugie wypłacała 1 procent zysków dziennie w pierwszym planie, który najczęściej wybierają inwestorzy. Drugi plan był dostępny od 1000 dolarów. Zyski dzienne w każdym planie mieściły się między 1, a 2 procent. 
Zobaczmy rozwój programu na przykładzie wykresu Alexa:


Na obrazku zaznaczyłem ważne punkty dla programu kolorowymi kółkami.
Program zaczął działać na początku 2011 roku. Czerwonym kolorem zaznaczyłem jakieś problemy w programie. Jak widać nie ma ruchu na wykresie Alexa, co może oznaczać problemy z domeną, serwerem, atak DDOS. Program poradził sobie z tą sytuacją. Następnie przez pierwszy okres, aż do prawie 2012 roku widzimy stabilną sytuację w Alexa. Ranking waha się między 40, a 60.000. Program stosował spokojną reklamę, inwestorzy wchodzili w program ostrożnie. Program na tym etapie nie zdobył jeszcze dużej popularności, ale przy planie podstawowym 1 procent na 180 dni ze zwrotem depozytu i bez reinwestycji, choć ta była możliwa w Felminie, program mógł płacić przez 100 dni pieniądze każdemu inwestorowi z wpłaconego depozytu. W tym czasie program ma czas na budowanie pozycji i popularności wśród inwestorów.
Mniej więcej pod koniec 2011/na początku 2012 program zaczął stawać się popularny, co zapewne wynikało z regularnych wypłat przez prawie pół roku działania. Widzimy nagły poważny wzrost w ruchu na stronie, co oznaczać mogło wzrost liczby depozytów oraz inwestorów. Od tego momentu, co również jest ważne, program zaczął stopniowo zwiększać swoją popularność. Właśnie początek 2012 roku był idealnym momentem wejścia w program. Z jednej strony, jako inwestor wiedzieliśmy, że program jest stabilny, płaci, a z drugiej strony zaczął on zdobywać nowych inwestorów. Od tego momentu przez cały rok 2012 mamy rozkręcacie spirali reklamy programu, ale również poleceń na forach oraz blogach, który jak widać po wykresie ruchu na stronie był w ciągłym wzroście, bez tąpnięć. Inwestor, który wszedł w program po wypłacie pierwszych depozytów, ale więc w pierwszym kwartale 2012 również wyszedł z programu z zyskami. Na zielono zaznaczyłem mniej, więcej idealny moment wejście w program Felmina i generalnie w długoterminowy Hyip. Nie najgorzej było również zainwestować w program jeszcze w 4 kwartale 2011.
Wreszcie na różowo zaznaczyłem moment, gdy program osiągnął 10000 w Alexa. Dla programów Hyip jest to punkt krytyczny. Ja nazywam go Rubikonem. Od tego momentu trudno jest, by program pozyskiwał nowych inwestorów w szybkim tempie oraz by mógł nadal tak samo szybko, jak wcześniej się rozwijać. Ten moment to był ostatni kwartał 2012 roku. W tym momencie pojawiły się krótkie programy na 90 dni w Felminie, co było szukaniem przez adminów nowych inwestorów za wszelką cenę. Kto wszedł w taki 90 dniowy plan na samym początku jego powstania - nie stracił. Stracili wszyscy inwestorzy, jacy weszli w program w drugim kwartale 2012 roku w planach na 180 z opcją compunding. Gdyby nie reinwestowali, nie zyskaliby dużo, ale również nie straciliby, bo zwrot depozytu nastąpiłby po 100 dniach przy 1 procencie dziennego zysku.
Pod koniec 2012 mimo nowych średnioterminowych planów na 90 dni, co całkowicie zmieniało charakter programu Felmina oraz na początku 2013 roku mamy nadal znaczny wzrost zainteresowania ze strony inwestorów. Niestety byli to już niedoświadczeni inwestorzy, który stracili na programie. Wchodzenie w program, który jest u szczytu popularności mija się z celem i najczęściej prowadzi do sporych strat.
W Felminę inwestowały nawet inne programy Hyip, bo program cieszył się ogromną popularnością i przyciągał wielu inwestorów z bardzo poważnymi sumami pieniędzy przeznaczanymi na inwestycję. Jednak na przykładzie tego programu widać, jak ważny jest moment wejścia w program Hyip, by wyjść z niego z zyskiem.
Porównajcie wahania rankingu Alexa Felminy z początkowego okresu rozwoju programu, czyli jeszcze z roku 2011 z obecnym rankingiem RFI, co może utwierdzić was w jednej z moich rekomendacji pod inwestycje dla inwestorów Hyip.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia oraz komentowania bloga.

ACE


Brak komentarzy: