sobota, 25 maja 2013

Problemy Liberty Reserve

Rynek matryc, Hyipów, cyclerów zagrzmiał dziś ze względu na zniknięcie z sieci Liberty Reserve, czyli najbardziej popularnego w sieci procesora płatności. Wszyscy, którzy korzystają z tego programu wiedzą, że strona nie otwiera się od rana. Na forach, blogach huczy o aresztowaniach właścicieli serwisu, choć są również inne opinie na ten temat. Trudno ocenić, jak sytuacja wygląda naprawdę, ale faktem jest faktem, że sytuacja jest poważnym ciosem w świat inwestycji internetowych, gdyż wielu inwestorów straciło dostęp do swoich pieniędzy.
Mam nadzieję, że wszyscy korzystający z mojego bloga inwestorzy zastosowali się do moich wskazówek, jakie opisywałem i je powtórzę. Po pierwsze dywersyfikacja procesorów płatności, które nie są w znacznej części legalnymi programami, czyli działającymi na podstawie jakichkolwiek licencji. Sprawia to, że tego rodzaju programy mogą zniknąć z sieci w każdej chwili z naszymi pieniędzmi. Nawet legalne programy, jak Payza mogą zostać zamknięte ze względu na śledztwo podjęte przez służby finansowe, zwłaszcza ze strony żandarma świata, czyli władz amerykańskich.
Osobiście i mam nadzieję, że podobnie do was nie stracę na upadku LR więcej, niż lekko ponad 50$. Zabawne jest, że poważni inwestorzy płaczą, iż stracić mogą nawet kilka tysięcy dolarów, jakie trzymali na LR. Nie rozumiem, jak można mając doświadczenie przy inwestycjach w Internecie posiadać takie środki na procesorach płatności. Sam posiadam konto LR, SolidTrust, Perfect Money i EgoPay. Nigdy nie trzymałem na tych procesorach więcej, niż 100 dolarów, które pojawiały się w związku z obrotem pieniędzy. Większe sumy zawsze wypłacam i wypłacałem poprzez takie kantory, jak LillionTransfer, Exchange, Xchanger, co polecam również każdemu kto korzysta z procesorów płatności.
Konkludując ważne jest, by posiadać kilka procesorów płatności. Oprócz dywersyfikacji konieczne jest unikanie trzymanie na procesorach płatności, które nie są zalegalizowane, jak Skrill, czy Netteler pieniędzy większych, niż niezbędne. Wpłaty na procesory płatności mogą być dokonywane bardzo szybko przez kantory, więc nie ma problemu zasilić konta. Pieniądze z procesorów, czy kantorów można szybko wypłacić na darmowe, oddzielne konto bankowe, czy zarejestrowany program wymiany pieniędzy.
W najbliższym czasie zobaczymy, czy LR nie wróci już do życia, czy jednak się podniesie. Jeśli prawdą są aresztowania właścicieli programu to nie ma szans, by wrócił on do życia. Z drugiej strony, jeśli jest tak, jak piszą, niektórzy inwestorzy, choćby tu:
http://davidvonte.blogspot.com/
jest niewielka nadzieja, że LR jeszcze się podniesie. Możliwe, że to tylko bardzo poważny atak hakerski. Na pewno sytuacja ta w bardzo dużym stopniu wpłynie na inwestycje w Hyip, gdyż Liberty Reserve był najpopularniejszym procesorem płatności, więc wielu inwestorów straci potężne pieniądze, jeśli program nie ożyje. Popularność procesorów płatności kształtowała się mniej, więcej tak:
1. LR, 2. SolidTrust, 3. Perfect Money, 4. EgoPay, 5. PexPay
Jeśli LR nie wróci do życia wtedy inne procesory przejmą jego pozycję. Zapewne będzie to Perfect Money ze względu na to, że program nie wymaga  tak rozbudowanej weryfikacji, jak SolidTrust. Z drugiej strony Perfect Money ogłosił, że blokuje możliwość tworzenia kont w programie dla amerykańskich obywateli, co wskazywałoby na prawdziwość aresztowań ze stron władz USA.
Z drugiej strony być może to właśnie ludzie PM uderzyli w swojego największego rywala. Więcej faktó zapewne poznamy w najbliższej przyszłości.
Polecam, jednak mieć się na baczność i nie trzymać więcej, niż kilkadziesiąt dolarów na poszczególnych procesorach płatności, gdyż jeśli aresztowania są prawdziwe być może nie jest to ostatnie słowo ze strony władz USA, które znów atakują wszelkie przejawy wolności finansowej chroniąc stworzony przez siebie światowy porządek finansowy.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga oraz odwiedzenia fanpage. 

ACE  

Brak komentarzy: