wtorek, 7 maja 2013

Ocena krótkoterminowego Hyip na przykładzie Alientus

Krótkoterminowy Hyip to taki, który posiada plany inwestycyjne poniżej 30 dni.
Programy krótkoterminowe mogą posiadać plany inwestycyjne godzinowe lub dzienne. Generalnie warto jest zwracać uwagę na to, jaki procent dziennie wypłaca dany procent, gdyż przekłada się to w znacznym stopniu na okres życia programu. Jeśli mamy do czynienia z programem, który płaci 2 procent w ciągu godziny to jak łatwo policzymy wypłaca on, aż 48 procent dziennie. Tego rodzaju program ma szansę działać maksymalnie kilka dni. Okres działania takiego programu to często nie więcej, niż 2, czy 3 dni. Są to programy bardzo dużego ryzyka i generalnie nie opłaca się w nie inwestować. Ewentualnością jest zainwestowanie bardzo małych sum rzędu kilkunastu dolarów w kilka takich programów i to zaraz po ich powstaniu. W takim przypadku możemy trafić na parę dobrych programów. Jednak najczęściej na takiej strategii i takich programach stracimy pieniądze.
Do nieco innego rodzaju programów możemy zaliczyć takie, które płacą kilka procent dziennie w przeciągu planów, jakie trwają 10, 20 do 30 dni. Jeśli procent nie przekracza 10 procent, a program posiada admina, który ma doświadczenie i pieniądze na reklamę może on odnieść sukces. Program taki musi bardzo agresywnie wejść na rynek, by szybko pozyskać inwestorów. Moment naszego wejścia w taki program to pierwsze kilka dni jego działania. Programy najczęściej są w stanie wytrzymać 2, 3 cykle inwestycyjne. Przy planach na 20 dni będzie to 60 dni. Jeśli wejdziemy w program, jaki działa już długo i przeszedł pierwszy cykl inwestycyjny, czyli wypłacił pierwsze depozyty możemy spodziewać się jego rychłego upadku i straty pieniędzy z naszej inwestycji.
Zobaczmy strategię krótkoterminowego Hyip, jakim jest Alientus, który nadal działa, ale nie warto już w niego inwestować. Program właśnie zmienił plany inwestycyjne, co zawsze jest złą wróżbą w każdym programie Hyip i oznacza, że program szuka szybkich pieniędzy od nowych inwestorów, gdyż zaczyna mieć już problemy z płynnością. Alientus płaci obecnie od 7 do 10 procent w skali
20 dni. Oznacza to, że można sądzić, iż nie przetrwa on dalej, niż do końca maja.
Tak rozwijał się program:














Jak, więc widać program ma zupełnie inny moment wejścia w program w stosunku do średnioterminowych, czy długoterminowych Hyip. W tego rodzaju programy musimy wejść w ciągu pierwszego lub drugiego cyklu inwestycyjnego, jaki trwa 20 dni. Pierwszy cykl jest dobrym rozwiązaniem, gdy program jest profesjonalnie wykonany, strategia reklamowa jest intensywna, program ma rozbudowane opcje kontaktu z inwestorami poprzez portale społecznościowe, czat, newsletter. Takie opcje w krótkoterminowym Hyip muszą być wprowadzone w program przy powstaniu lub maksymalnie w pierwszym tygodniu działania. W ten sposób program swoim wyglądem i profesjonalnym wyglądem może przyciągać inwestorów. Jeśli program ma rosnący ruch na stronie w przeciągu pierwszego cyklu, wypłacił depozyty bez informacji o problemach od inwestorów na forach, a ruch na stronie nadal jest rosnący możemy zainwestować w krótkoterminowy Hyip w drugim cyklu inwestycyjnym, czyli w przypadku planu na 20 dni po pierwszych 20 dniach działania programu.
Jak już wspominałem poniżej w licznych postach bardzo ważna jest ocena programu i nie uleganie emocjom związanym z możliwościami osiągnięcia dużych zysków w krótkim okresie czasu. Chłodna analiza, dywersyfikacja inwestycji w programy o różnej skali czasowej, jeśli chodzi o trwanie planów inwestycyjnych, pozwalają na osiągnięcie zysków poprzez zminimalizowanie strat. Musimy pamiętać, że w świecie inwestycji w Hyip nie unikniemy nigdy strat, a sztuka inwestycji polega na tym, by programów, jakie przyniosą nam zyski i zwrócą nam depozyty było więcej od tych, jakie przyniosą nam straty.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga oraz odwiedzenia fanpage. 

ACE 

Brak komentarzy: