poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Bezpieczeństwo w świecie Hyip

Zgodnie z obietnicą dziś o bezpieczeństwie w świecie Hyip. Możemy o nim mówić w dwóch wymiarach.
Z jednej strony jest to bezpieczeństwo inwestycji, a z drugiej strony bezpieczeństwo związane z obrotem pieniędzmi w sieci.
Najpierw o bezpieczeństwie naszych pieniędzy przy inwestowaniu w poszczególne programy. W każdym programie musimy się zarejestrować. Nigdy korzystając z kilku programów jednocześnie nie powinniśmy posiadać takiego samego hasła oraz loginu. Gdy zostaną one nam wykradzione, stracimy pieniądze ze wszystkich programów. Cyber kradzieże są coraz częstsze, więc im dłużej inwestujemy w hyipy, tym bardziej jesteśmy narażeni na to, że ktoś nas okradnie. Z tego powodu warto używać managerów haseł.
Jednym z nich jest RoboForm, który pozwala na stworzenie bazy haseł i zabezpieczenie ich dodatkowym kluczem w postaci hasła do bazy programu i jest w pełni darmowy - znajdziecie go przez wyszukiwarki na stronach do ściągania programów. W takim programie możemy również trzymać hasła do naszych procesorów płatności, czyli portfeli walut elektronicznych, których używamy.
Jeśli chodzi o procesory płatności to jak pisałem warto jest mieć założonych ich kilka. Z jednej strony możemy dzięki temu w poszczególnych programach szybciej wpłacać pieniądze. Bardzo często jest tak, że jeden program używa LibertyReserve i PerfectMoney, a inny Egopay i PerfectMoney. Wiele programów na początku ogranicza liczbę procesorów płatności dostępnych dla inwestorów, by ograniczyć tempo rozwoju. Lepiej nie należeć do tych inwestorów, którzy nie mogą skorzystać z dobrego programu w odpowiednim momencie i wejdą w program z opóźnieniem, gdy chyli się już ku upadkowi. Z drugiej strony warto mieć kilka procesorów płatności, bo ograniczamy w ten sposób ryzyka tego, iż zostaniemy okradzeni z wszystkich pieniędzy. Włamanie do jednego portfela nie będzie dla nas, aż tak bolesne, jak strata wszystkich pieniędzy.
W jaki sposób możemy zostać okradzeni. Jednym z bardziej popularnych sposobów jest tak zwany phishing.Są to e-mail, jakie otrzymujemy na temat procesorów płatności, programów inwestycyjnych. Mowa w nich o jakiś nowych programach lub blokadzie naszych kont. Zawsze bądźmy czujni!
Nigdy nie wchodźcie w linki w takich mailach. Na listy z programami, gdzie mam informacje w temacie po angielsku, choćby new invest plan, nigdy nie odpowiadam. Co, więcej nigdy nie otwieram takich maili.
Jeśli chodzi o informacje o blokadzie naszego konta w portfelu elektronicznym. Nie otwierajcie linków z takiego listu. Nigdy nie otwierajcie listów z programami inwestycyjnymi od procesorów płatności, jak Liberty Reserve, bo takich programów nie ma. Jeśli przyszedł do was e-mail z informacjami o blokadzie konta procesora płatności nie otwierajcie podanych linków. Najpierw zalogujcie się na ów procesor i sprawdźcie, czy jest zablokowane. Zapiszcie sobie w poczcie adres mail supportu z jakiego procesor płatności wysyła wam informacje, co pozwala określić prawdziwość maili jakie otrzymujecie. Listy z nagłówkami typy Drogi Kliencie, Drogi Panie nie pochodzą od portfeli elektronicznych. Nigdy nie podawajcie w mailu żadnych haseł z portfeli elektronicznych, gdyż o takie firmy te nigdy nie proszą. Sprawdzajcie nazwy z przychodzących adresów mail, gdyż często oszuści stosują nazwy z czeskim błędem, czyli zamiast perfectmoney, będzie w nich perffectmoney, a wtedy to oszustwo. Jeśli macie jakąkolwiek wątpliwość sami napiszcie na adres e-mail supportu danego portfela elektronicznego, czy wysyłali wam jakikolwiek mail. Zawsze bądźcie czujni!
Jeśli weszliście w taki kłamliwy link z maila, choćby przez przypadek, jak najszybciej postarajcie się zmienić hasło w portfelu elektronicznym i kody PIN. Wyślijcie informacje o takim mailu do supportu portfela elektronicznego.Dobrym rozwiązaniem przed otworzeniem mail jest również skopiować nazwę maila i wrzucić do wyszukiwarki. Możemy nie być pierwszymi osobami, jakich próbuje ktoś oszukać i w wyszukiwarce taki e-mail phishingowy może być podany z ostrzeżeniem, co uchroni nas przed oszustwem.
Bardzo dobrym pomysłem jest założenie oddzielnego konta e-mail tylko na informacje od programów inwestycyjnych i procesorów płatności. W ten sposób chronimy nasz prywatny mail przed spamem oraz przed atakiem na konto. Podobnie warto założyć oddzielne darmowe konto w banku z jakiego przelewamy pieniądze na procesory płatności i otrzymujemy pieniądze z nich poprzez przelewy bankowe, czy z kantorów wymiany walut elektronicznych. W ten sposób chronimy nasze konto bankowe, którego używamy na co dzień, a na drugim koncie mamy pieniądze tylko na inwestowanie w Hyip. Czasu nam to trochę zajmie, ale pamiętajmy, iż w ten sposób minimalizujemy nasze ryzyko w ramach inwestycji w Hyip, a jest to zdecydowanie gra warta świeczki, zapewniam was. 
Druga sprawa to bezpieczeństwo inwestowania naszych pieniędzy w programy, które są piramidami i szybko mogą zamienić się w Scam, a my stracimy nasze pieniądze. W związku z tym nigdy nie inwestujmy pieniędzy, których nie możemy stracić. Zawsze możemy źle wybrać nawet, jeśli mamy mnóstwo doświadczenia, wiedzy o świecie Hyip. Takie programy to nie szansa na zarobek, ale na uzyskanie dodatkowych zysków przy sporym ryzyku. Ryzyko jest warte świeczki, bo zyski mogą być bardzo duże. Jednak zawsze musimy brać pod uwagę, że to nie będą kokosy, jaki zrobią z nas milionerów. Nie łudźmy się. Przy odpowiedniej sumie pod dywersyfikację inwestycji możemy uzyskać ciekawe zyski rzędu kilkuset do kilku tysięcy dolarów rocznie. Musimy brać pod uwagę, iż nigdy nie uchronimy się przed włożeniem kasy w zły program, który oceniliśmy niewłaściwie, gdyż zmiennych w świecie Hyip jest, zbyt dużo. Z tego powodu nigdy nie inwestujemy w jeden program całej sumy jaką możemy zainwestować. Słowo nigdy znaczy tutaj - NIGDY!
Nie dajmy się zwieść ładnym obrazkom, filmom, newsletterom, czy listom w programach i z programów. Wkładamy tyle pieniędzy ile wychodzi nam z wykonanej analizy, czyli DD - Due Diligence, co opisałem w poprzednich postach Poradnika. Nie ufamy monitorom, ale zawsze robimy dobre rozeznanie informacji o programie. Monitory niewiele nam mówią, chyba że w kwestii oceny strategii reklamowej programu lub sprawdzenia upadłych programów z przed tygodni.
W związku z tym dywersyfikacja to po pierwsze primo. Po drugie unikanie reinwestycji. Stosujcie to rzadko, jeśli już to do naprawdę dobrych programów, które musimy brać to pod uwagę zdarzają się raz na bardzo długi czas. Nigdy nie inwestujmy w program więcej, niż między 500, a 1000$. Większe sumy mogą być tak przydatne dla twórców programu, że zawiną się z nimi i zarobią właśnie na nas, zamykając program. Dokładnie tak stało się z Profitable i nadal dostaję maile i informacje od ludzi, którzy stracili duże pieniądze w tym programie. Powtarzam, bądźcie czujni!

P.S. Jeśli korzystacie z porad z mojego bloga bierzcie pod uwagę jedną ważną rzecz. Moment wejście z pieniędzmi do programu. Gdy ja dokonałem inwestycji w dany program, widzicie tą inwestycję, ale minęło od niej kilkanaście dni w przypadku średnioterminowych Hyip lub kilka tygodni w przypadku długoterminowych Hyip i chcecie w taki program zainwestować zróbcie dokładne Due Diligence. Oceńcie, czy program nadal jest warty inwestycji, gdyż z różnych względów nie zawsze tak jest. Świat Hyip o programów Hyip zmienia się każdego dnia. Jeśli nie macie jeszcze odpowiednich umiejętności, by odpowiednio zanalizować dany program napiszcie do mnie. Podpowiem, czy inwestycja w taki program jest nadal warta ryzyka. Wiele informacji możecie o programach w jakich mam pieniądze znaleźć również w podsumowaniach, jakie stale zamieszczam.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 

Brak komentarzy: