wtorek, 23 kwietnia 2013

Dywersyfikacja Hyip

Jednym z bardzo ważnych elementów inwestowania w Hyip jest dywersyfikacja inwestycji, czyli wkładanie pieniędzy do różnorodnych programów. Dlaczego jest to takie ważne? Bardzo trudna jest ocena, czy do programu wchodzimy we właściwym momencie. Są różne koncepcje wchodzenia w programy Hyip.
Z jednej strony mamy do czynienia z inwestowaniem w Hyip bardzo wcześnie, czyli gdy program jest profesjonalnie zrobiony i bardzo dobrze się zapowiada. Z drugiej strony mamy inwestorów, jacy czekają, jak program zacznie sobie radzić i dopiero rozpoczynają inwestycję. Okres oczekiwania może być różny. Jedni inwestorzy czekają, aż program będzie generował odpowiedni ruch w rankingach Alexa, będzie zdobywała popularność na forach oraz stosował dobrą strategię reklamową. Inni inwestorzy czekają, jak program zaliczy jeden cykl inwestycyjny lub dwa, jest wypłacalny, ma profesjonalnego admina i nie przekroczył jeszcze, zbyt dużego programu popularności, która nie pozwala już programowi na wzrost zainteresowania, a co za tym idzie ilości środków kapitałowych wkładanych w program.
Stosować możemy różne koncepcje wybierania wejścia w program Hyip. Dla poszczególnych programów możemy nawet mieszać takie momenty wejścia, ale nigdy nie unikniemy tego, że popełnimy błąd w ocenie programu lub admin zacznie popełniać błędy w zakresie rozwoju programu, nastąpi atak hakerski na program, czy zła będzie reklama programu. Czynników upadków programów Hyip, które nawet doskonale się zapowiadają lub dobrze sobie radzą jest mnóstwo o czym napiszę przy kolejnej okazji.
Innymi słowy mając wiedzę, doświadczenie o świecie Hyip i tak nie unikniemy wpłacenia pieniędzy do programów, jakie upadną, zanim nie tylko zarobimy, co odzyskamy pieniądze. Nie chcąc narazić się na poważne straty pieniędzy musimy minimalizować ryzyko porażki poprzez dywersyfikację inwestowanego kapitału, czyli wkładanie go w różne programy. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w dwa, trzy programy długoterminowe, czy trwające około 180 dni. Wybrać możemy dwa dobrze radzące sobie programy średnioterminowe, czy trwające od 60 do 120 dni. W portfolio warto mieć również dwa programy krótkoterminowe, czyli takie z planami inwestycyjnymi na 30-60 dni. Dywersyfikacja zależy oczywiście od naszej strategii, liczby środków finansowych, jakie posiadamy na inwestycje, ilości dobrze rokujących programów na rynku. Są inwestorzy, jacy posiadają maksymalnie dwie, trzy inwestycje, a są tacy, którzy mają ich dziesięć. Liczba programów w portfolio inwestycyjnym może zależeć od okresu, gdyż nie zawsze możemy znaleźć dużą liczbę, dobrze rokujących programów. Jednak nigdy nie inwestujemy jedynie w jeden, nawet nie wiem jak dobrze wykonany, reklamowany i zapowiadający się Hyip. Na pewno, zaś nigdy nie inwestujmy w jeden program wszystkich pieniędzy, gdyż w ten sposób możemy się mocno sparzyć.
Osobiście raczej stosuję strategię wczesnego wchodzenia do programu, by być pierwszym inwestorem, nawet za cenę takich pomyłek, jak z Forboestate, gdy program upada w ciągu kilku dni. Gra jest warta świeczki, gdyż dobrze rokujący program może się rozwinąć, a jednocześnie będąc w nim pierwszymi możemy zrobić zyski nawet, gdy taki program posypie się przed końcem inwestycji. Gdy nie decydujemy się na reinwestycję wiele programów pozwala na wyjście z zyskiem nawet po połowie trwania cyklu inwestycyjnego. Szybkie wchodzenie w program jest, szczególnie ważne przy krótkoterminowych Hyip, czyli takich na kilka dni lub kilka tygodni. Przy średnioterminowych i długoterminowych Hyip zawsze możemy przyjrzeć się przez kilkanaście dni, jak program się rozwija i dopiero w niego zainwestować.
Generalnie sam staram się posiadać pieniądze w 3 do 8 programów jednocześnie o różnych okresach inwestycyjnych. W takie programy wkładam różne sumy w zależności od oceny z przeprowadzonej DD, czyli analizy o czym więcej w poprzednich częściach poradnika.
Dywersyfikacja pozwala na zminimalizowanie strat, jakie mogą wynikać ze złej analizy, bądź z emocji, jakie towarzyszą nam przy wybieraniu programów Hyip. Jeśli nawet nie posiadamy bardzo dużej wiedzy o Hyip, a wybierzemy kilka programów pod inwestycje możemy dzięki szczęściu nie stracić. Gdy mamy wiedzę oraz doświadczenie jest małe prawdopodobieństwo, że zainwestujemy jednocześnie w kilka programów, jakie upadną. Jeden dobry program Hyip, który daje nawet niewielki dzienny procent może zapewnić nam zyski, które pokryją straty z dwóch innych programów, które upadną. Z tego powodu dywersyfikacja jest taka ważna. Wiele osób, jakie zaczynają przygodę z Hyip po pierwsze nie ma wiedzy o tym, jak działa świat Hyip. Takie osoby często są młode, mają trochę pieniędzy i liczą, że zarobią duże profity w każdym programie Hyip. Niestety tak dobrze nie ma. Tego rodzaju inwestorzy nie znają sposobu działania programów inwestycyjnych online i bardzo szybko tracą pieniądze, zwłaszcza wkładając je w jeden program. Bardzo często inwestują pieniądze w programy, które długo działają i przez ten okres ładnie płacą. Programy tego rodzaju są niestety pierwszymi, jakie mogą upaść, zwłaszcza gdy przekroczyły już możliwość dalszego reklamowania się, liczba monitorów, for, blogów oraz pozyskiwania inwestorów jest ograniczona. Gdy program stale się rozwija i przebija w Alexa ranking ok. 10 tysięcy, oznacza to, że jest bardzo popularny i będzie mu bardzo trudno się rozwijać. Taki program lepiej jest pominąć, a jeśli już wkładamy w niego pieniądze to inwestujmy niewiele.
Istotnym elementem inwestowania jest również dywersyfikacja naszych funduszy. Najlepiej jest włożyć pieniądze w różne to po pierwsze, ale również nie możemy zapomnieć, by nie wkładać w jeden program, zbyt dużo pieniędzy. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie małych sum rzędu 100$, zwłaszcza w krótkoterminowe programy, gdzie trzeba wejść w pierwszych dniach po pojawieniu się programu. W średnioterminowych Hyip możemy decydować się na nieco większe inwestycje, ale nie przesadzajmy. Nawet w długoterminowy Hyip nie polecam inwestować więcej, niż 500$, zwłaszcza gdy zaczynamy przygodę z inwestycjami online. Maksymalnie w dobry program można zainwestować przy pewnej konfiguracji planów inwestycyjnych do 1000$, ale nie więcej. Dlaczego? Wiele programów czeka na inwestorów, którzy zaczną wkładać grube tysiące dolarów. Taki program traktuje te pieniądze, jako zysk i po ich wpłynięciu przestaje działać. Druga sprawa to trudność wypłaty dużych sum z programów Hyip. Gdy program kończy cykl inwestycyjny może mieć już kłopoty z wypłatami, a w takim przypadku będzie nam trudno wypłacić depozyt, jeśli wybraliśmy program z wypłatą depozytów. Jeśli już posiadamy do wypłaty depozyt, a program dobrze sobie radzi i stale płaci, zdecydowanie wypłacajmy drobne sumy, a nie cały depozyt i zyski od razu. Najczęściej pieniędzy nie dostają tacy inwestorzy, którzy zdecydowali się na 100% reinwestycji i na końcu cyklu inwestycyjnego chcą wypłacić jednorazowo zyski i depozyt. Strata przy problemach programu z wypłatami może być w takiej sytuacji dla nas bardzo bolesna.

P.S. Wiele innych cennych informacji o Hyip znajdziecie w "zielonej" zakładce Poradnik o Hyip po prawej stronie u góry.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 

Brak komentarzy: