czwartek, 18 kwietnia 2013

Reinwestycja, Compounding w Hyip

Reinwestycja to opcja dostępna w wielu programach Hyip pod nazwą compund, compunding. Pozwala ona na zwielokrotnienie zysków poprzez zaliczenie zysków dziennych do depozytu. Jeśli reinwestycja jest dostępna możemy ustawić ją na różnym poziomie, czyli od 0 do 100 procent. W zależności do wielkości stopy reinwestycji możemy w różny stopień zwiększyć łączne zyski z programu, ale wydłużamy okres w jakim odzyskamy z programu depozyt i zaczniemy generować realne zyski. Jeśli wybierzemy 100% reinwestycji zyski będziemy mogli wypłacić dopiero po zakończeniu cyklu inwestycyjnego w programie Hyip, czyli w momencie, gdy w wielu programach możemy również wypłacić już depozyt.
Zobaczmy, jak na przykładzie wygląda reinwestycja:
W programie dającym 2 procent dziennie na 100 dni i opcji compund 0% - dostajemy stopę zwrotu ROI 200%. Przy opcji compund 50% będziemy mieli ROI 341%. Opcja 100% compund da nam ROI na poziomie 624%. Jak widać różnice są znaczne.
Wśród doświadczonych inwestorów są różne koncepcje.
Z jednej strony są inwestorzy, którzy zawsze albo bardzo często decydują się na 100% reinwestycji.
Inni inwestorzy unikają reinwestycji w ogóle.
Są również tacy inwestorzy, jacy włączają opcję reinwestycji, gdy odzyskają wkład.
W związku z tym, jak podchodzić do reinwestycji?
Osobiście, doświadczenia z Hyip, nauczyły mnie, by podchodzić do tej opcji bardzo ostrożnie. Opcja copmund może robić wrażenie możliwością dużej maksymalizacji zysków, ale nie można być chciwym. Szczególnie początkującym inwestorom odradzam ustawianie opcji compund, gdyż ich wiedza i doświadczenie ograniczają możliwości bardzo skutecznego doboru programów do portofolio inwestycyjnego. Po drugie świat hyip się zmienia, gdyż jest coraz więcej twórców programów, a wielu z nich ma nikłe doświadczenie w prowadzeniu ich. Dodatkowo często liczą oni na jakikolwiek zysk z uruchomienia programu, co sprawia, że takie programy padają, jak muchy. To zwiększa liczbę programów, które w krótkim czasie zamieniają się w Scam i tworzone są z myślą, by nie przetrwać nawet jednego cyklu inwestycyjnego, gdzie o zwrocie depozytu nawet nie ma, co myśleć.
Do większości hyip warto przyjmować zasadę "pierwszy wchodzę, pierwszy wychodzę", czyli wchodzić w dobrze zbadane i profesjonalnie prezentujące się programy, po wykonaniu DD, jak najszybciej i realizować w nich zyski. Bardzo dużo programów nie jest w stanie przetrwać jednego cyklu inwestycyjnego, wypłaty depozytów. Innym problemem jest to, że z programów Hyip ciężko jest wypłacić duże sumy. Jeśli już takie sumy trzeba wypłacić najlepiej robić to w mniejszymi partami. Innymi słowy nie ustawiać na raz wypłaty 500$, ale wypłacić je po 100 lub 200$, co zwiększa szansę na brak problemów  z wypłatami. Z drugiej strony takie wypłaty wydłużają okres w jakim opuszczamy program.
W przykładzie podanym powyżej, jeśli włożymy na 100 dni 100$ bez reinwestycji po 50 dniach, gdy wypłacamy dzienne zyski, odzyskujemy depozyt i zaczynamy realizować zyski. Jeśli reinwestujemy 50% to nasz depozyt odzyskamy pod 100 dniach z zysków dziennych po 1$ i w 100-nym dniu będziemy mogli zacząć wypłacać depozyt oraz resztę zysków z odsetek z depozytu. Opcja 100% compund pozwala nam zacząć wypłacać jakiekolwiek zyski dopiero 100 dnia.
Innymi słowy program Hyip w jakim decydujemy się na reinwestycje musi uzyskać naprawdę wysoką notę w ocenie jaką przyznamy mu w analizie. Jeśli nawet taki program wyselekcjonowaliśmy lepiej jest najpierw wypłacać zyski dzienne, aż odzyskamy wkład, a potem ustawić opcję compund nawet na 100%. W ten sposób możemy nie stracić pieniędzy, gdyż udać nam się może wypłacenie depozytu. Jeśli nasza ocena nie była trafna, co do programu lub przy jego rozwijaniu się pojawiły się problemy, nie stracimy depozytu, a jedynie nie osiągniemy zysków.
Najlepszym rozwiązaniem jest, jednak nie podpalać się nadmiernie na horrendalne zyski. Opcja reinwestycji jest dobra dla samego programu, zwłaszcza takiego, który ma zysk dzienny ustawiony w najniższym planie na więcej, niż 1% dziennie. Lepiej, jednak niech inni reinwestują, a my kumulujmy zyski, które i tak nie są wcale małe. Kolejna zasada sprawdzająca się w Hyip, a oparta na przysłowiu to: "wolniej jedziesz, dalej zajedziesz". Chciwość w inwestowaniu w hyip jest bardzo złym doradcom, Agresywne koncepcje inwestowania są, zaś mniej popłatne, co można zauważyć przyglądając się stosowaniu agresywnych i defensywnych sposobów inwestowania przez aktywnych, doświadczonych graczy.
Nieagresywna strategia inwestycji w Hyip, czyli nazywana przeze mnie defensywną, uratowała mnie nie raz przed stratą wszystkich pieniędzy, gdy część z nich udało się odzyskać z dziennych zysków. W wielu przypadkach odzyskiwałem wkład, realizowałem różnej wielkości zyski, a program upadał, zanim skończył się cykl inwestycji. W strategii defensywnej warto jest również wybierać niższe plany w programach, jakie oferują bardzo długie, średnie oraz krótkie plany. Lepiej jest zainwestować nieco więcej w dobrej jakości program Hyip, by móc być w krótszym planie, jeśli suma inwestycji nie jest nadmierna, niż wybrać dłuższy, ale z wyższymi procentami dziennych zysków. Depozyt warto wypłacać po zakończeniu planu partiami, gdzie wypłata, w zależności od popularności programu powinna oscylować maksymalnie między 100-200$. Wypłacanie 500-1000$ jednorazowo z programu Hyip może skończyć się brakiem otrzymania płatności, wypłaty, gdy programy jest już w złej kondycji, a trzyma się na wodzie rozpoczynając selektywne płatności, głównie małych sum/wypłat. 

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 

Brak komentarzy: