poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Zarządzanie kapitałem w Hyip

Dziś kolejna część poradnika oraz następna bardzo istotna kwestia, czyli zarządzanie inwestycjami, kapitałem w świecie hyip. Zarządzanie pieniędzmi w hyip to konieczność dywersyfikacji naszych inwestycji. Wielu początkujących inwestorów, którzy zachłysnęli się możliwościami dużych zysków, jakie dają hyip nie dywersyfikuje inwestowanych pieniędzy lub wykonuje taką dywersyfikację w niewłaściwy sposób.
Dlaczego konieczne jest dywersyfikowanie kapitału, jaki wkładamy w Hyip?
Większość programów, czy to krótko, średnio, czy długoterminowych, a więc około 90% to piramidy, które w ogólnie nie dokonują inwestycji kapitału, jaki otrzymują. Z tego powodu większość takich programów nie jest w stanie przetrwać cyklu inwestycyjnego, czyli okresu w jakim dostaniemy zwrot depozytu. Z tego powodu musimy liczyć się z tym, że część naszych pieniędzy stracimy w całości lub części.
Przykłady możecie zobaczyć na moim blogu z programami w jakie sam włożyłem pieniądze, a jakie upadły, zanim zdążyły przynieść zyski. Nie straciłem w nich wszystkich pieniędzy tylko, dlatego że nie zdecydowałem się na reinwestowanie.
Są oczywiście takie programy, czyli kilka procent hyip, jakie dokonują inwestycji otrzymywanych pieniędzy, co wydłuża okres ich działania, ale każdy program w świecie wirtualnym zamieni się w scam, prędzej, czy później. Z tego powodu, jeśli nawet zrobicie idealną due diliegence, która jest zgodna z punktami podanymi przeze w poprzednim poście i tak nie ma pewności, że inwestycja w program nie okaże się pomyłką.
Problemem początkujących inwestorów jest również to, że działają emocjonalnie, za bardzo skupiają się na informacjach rozentuzjazmowanych inwestorów z blogów, czy for. W ten sposób może to wpływać na jakość wykonanej due diligence.
Jak, więc inwestować w hyip?
Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z hyip podzielcie kapitał. Załóżmy, że dysponujecie 1000 dolarów, czy złotych, które możecie zaryzykować w hyip. Słowo zaryzykować jest ważne, gdyż nie polecam wkładania pieniędzy, jakich nie możecie stracić, oszczędności życia, czy środków przeznaczonych na bieżącą konsumpcję. Hyip to okazja do uzyskania dodatkowych zysków, ale nie do stania się milionerami, czy poradzenia sobie z problemami z pieniędzmi. Gdy macie 1000 dolarów wpłaćcie je na różne procesory płatności. Najlepiej podzielić pieniądze pomiędzy cztery najpopularniejsze procesory płatności, jakie używają Hyip, co uchroni nas przed brakiem możliwości inwestycji w interesujący nas program w odpowiednim momencie, a może to mieć miejsce, gdy procesor płatności ma problemy z działaniem. Co jakiś czas zdarzają się braki możliwości korzystania ze strony procesora płatności, czy wydłużone okresy przesyłania pieniędzy, a to przekłada się na sytuację w jakiej możemy przegapić najlepszy moment na wejście w wybrany hyip.
Następnie wydzielcie kwotę pomiędzy 25-50% całego kapitału, jaką będziecie inwestować w programy. Im jesteście bardziej doświadczeni w świecie hyip, tym więcej wolnych środków przeznaczonych na inwestycję możecie zainwestować oraz większe pieniądze możecie zaryzykować w jednym programie. Resztę zostawcie na przyszłe inwestycje. Następnie konieczne jest przejrzenie programów w jakie można zainwestować.Na temat interesujących programów hyip trzeba zrobić due diligence.Bardzo ważne jest, by nie inwestować pieniędzy na siłę, a dokonywać inwestycji jedynie w takie programy, które naprawdę są warte uwagi. Dywersyfikację możecie wykonać w dłuższym okresie czasu, czyli w perspektywie miesiąca lub dwóch, bo nowy hyip, który jest warty uwagi może pojawić się każdego dnia. Ilość programów w jakich w jednym momencie trzymamy pieniądze może być bardzo różna, a opinie na temat ich liczby są odmienne pomiędzy poszczególnymi inwestorami. Dla jednych będą to 2 programy, gdy dla innych 5, czy 10.Ocena liczby programów jest, więc indywidualną sprawą.
Ile inwestować w jeden hyip?
Ilość pieniędzy jaką powinniśmy włożyć w jeden hyip zależy od wykonania due diligence. Ja postępuję w taki sposób, iż w każdym z 7 punktów, podanych w poście o Due Diligence, przyznaję analizowanemu programowi punkty w skali szkolnej od 1 do 6, ale można używać innej punktacji, jednak zdecydowanie warto ją stosować. Jeśli program uzyska wysoką punktację, czyli u mnie ocenę między 40, a 42 punkty wkładam w niego około 20-30 procent wydzielonego kapitału. W takim programie decyduję się również na reinwestycję, jeśli program daje taką możliwość, ale maksymalnie 50%. W programy, jakie uzyskają 35-40 punktów wrzucam ok. 15-20 procent wydzielonego kapitału. Inwestuję jeszcze w programy, które dostały u mnie 30 punktów, ale nie więcej, niż 10 procent, gdyż to są już hyip o dużym ryzyku, czyli krótkoterminowe lub mogące zamienić się szybko w scam, czyli programy, które są warte uwagi, ale nie mam, co do nich dużej pewności.
Nie powinno się wykonywać dywersyfikacji poprzez wybranie pierwszych, lepszych 10 programów i włożenie w nich równych kwot pieniędzy. Nie powinno się również wkładać równych kwot pieniędzy do wyselekcjonowanych poprzez wykonanie analizy, czyli due diligence, programów. Pieniądze, jakie wkładamy w program powinny być zależne od tego, jaką notę przyznamy programowi, jakie posiada plany, jeśli chodzi o wielkość inwestycji, czy od procentów jakie oferuje, co przekłada się na stopień ryzyka upadku programu.
Dla przykładu, często jeśli z naszych obliczeń wyszło nam, że w nowy hyip warto włożyć 150 dolarów, a program ma plany za 100 dolarów na 60 dni i za 200 na 30 dni, lepiej dorzucić 50 dolarów i wejść krótszy program za nieco większe pieniądze. Jeśli program ma równe plany pod względem ilości dni jakie trwa inwestycja, lepiej jest wybrać plan z mniejszym wkładem kapitałowym. W ten sposób minimalizujemy nasze straty w przypadku upadku programu.
Ważna sprawa to decyzja o reinwestowaniu pieniędzy. O reinwestycji będę jeszcze pisał w następnych postach. Osobiście rzadko dokonuje reinwestycji. Program w jakim warto dokonać reinwestycji zdarza się w 1 na 10 przypadków w jakich dokonuje due diligence. Wiele dobrych programów nie daje opcji compund, co również ogranicza moje możliwości reinwestowania. W naprawdę profesjonalnych programach ustawiam compunding na maksymalnie 50%. Moja zasada jest prosta i brzmi: jak najszybciej uciekać z pieniędzmi z programu. W ten sposób nie raz wyszedłem z małym zyskiem lub niewielką stratą z programów, które nie zaliczyły nawet jednego cyklu inwestycyjnego. W świecie hyip znacznie ważniejsze jest minimalizowanie strat, niż maksymalizowanie zysku. Najgorszą cechą charakteru, jaka może mieć opłakane skutki, a którą trzeba ujarzmić przy decydowaniu się na podejmowanie inwestycji w hyip, jest chciwość. Dodatkowo nawet najlepiej zanalizowany program, który wydaje się nam świetną inwestycją, może upaść w bardzo krótkim czasie.
Podsumowując. Jeśli macie przykładowo 1000 dolarów, jako kapitał na inwestycje w hyip. Wpłaćcie je na kilak procesorów płatności, wydzielcie z kapitału, w zależności od doświadczenia w świecie hyip, kwotę 250 lub 500 dolarów. Następnie zacznijcie szukać interesujących, profesjonalnych programów. Wykonajcie due diligence. W wyselekcjonowane programy włóżcie część z wydzielonych 250, 500 dolarów, czyli w najlepsze programy warto inwestować 100 dolarów, przy łącznym kapitale 1000. Rzadko reinwestujcie pieniądze.
Nie wolno również zapominać dokonywać dokładnych notatek naszych bieżących inwestycji, co pozwala na kontrolowanie ilości wolnych środków, wpłaconych zysków z programów w jakich mamy pieniądze.
Trzymając się jasno sprecyzowanych zasad można uzyskać z hyip zyski. Nie jest to łatwe, gdyż jak wskazują bardzo doświadczeni inwestorzy, jedynie od 5 do 10 procent inwestorów w wirtualnym świecie hyip jest w stanie wyciągać z nich zyski.

P.S. Jeśli chcecie przeczytać więcej informacji w formie porad, jak inwestować w hyip naciśnijcie etykietę pod postem pod tytułem PORADNIK lub kliknijcie w post, który kieruje do wszystkich postów pisanych przeze mnie w ramach poradnika, oznaczony na zielono o tytule PORADNIK po lewej stronie bloga pod zakładają: Szukaj w tym blogu. 

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 


Brak komentarzy: