poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Spokojny poniedziałek

Jak na razie w świecie Hyip trochę się uspokoiło, co miło stwierdzić po burzliwej końcówce marca oraz początku kwietnia. W programach w jakich posiadamy zainwestowane pieniądze, jak na razie nie widać oznak zmęczenia materiału. Wypłaty pojawiły się dziś bez problemów.
Jak ocenić poszczególne programy.
Malaysian powoli zaczyna łapać zadyszkę. Program jest już na 93 monitorach oraz przetrwał pierwszy cykl krótkich programów, jakie oferował. Jeśli w niego wchodzić to właśnie jest ostatni, sensowny moment, gdyż ranking Alexa już wynosi 15.000.
NeoMutual to świeży program, który rośnie w Alexa i jest na 16 monitorach, ale jest jakiś problem, u niektórych inwestorów i na dwóch monitorach. Warto monitorować sprawę przed zainwestowaniem. Czujność nie zawadzi, a dwa, trzy dni nikogo nie zbawią, bo to długoterminowy Hyip.
DioMetal miał małe tąpnięcie w Alexa ze względu na problemy zeszłotygodniowe z procesorami płatności, ale przetrwał to na razie i inwestorzy nowi zaczynają się pojawiać. Program na 40 monitorach, więc trochę sporo, jak na takie plany, jak oferuje. Ranking nie potwierdza skuteczności takiej kampanii.
Financial-Freedom wolno zdobywa pozycję, ale chyba właśnie o to adminom chodzi. Plany inwestycyjne pasują do takiej kampanii. Właśnie wykupionych sześć miejsc na nowych monitorach. Do tej pory tylko 12 aktywnych. Pozycja w Alexa nie powala, ale jest z czego atakować rynek.
EaglesInvestment płaci. Płaci na 54 monitorach. Do liczby monitorów Malaysian jeszcze trochę czasu pozostało. Jak na tak długoterminowy program to wysoka pozycja 41200 w Alexa. Jak dla mnie za wysoka, kampania za ostra, jeśli wchodzić to już ostatnio dzwonek w tym programie dzwoni.
RFI stabilna pozycja w Alexa, czyli ok. 6500, która utrzymuje się już jakiś czas. Program ma takie plany, iż sytuacja ta nie wpływa na niego negatywnie. Jest raptem na 32 monitorach, więc ma z czego atakować. Świetny rozwój.
Biorąc pod uwagę stworzone powyżej oceny;
Mój prowizoryczny ranking wygląda tak:

1.  FinancialFreedom

2.  RFI GROUP

3.  DioMetal

4.  EaglesInvestment 

5.  MalaysianInc

6.  NeoMutual 

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga oraz odwiedzenia fanpage. 

ACE 

niedziela, 28 kwietnia 2013

Jak określić rodzaj programu Hyip?

Wcześniej pisałem już o tym, że możemy mieć do czynienia z różnymi rodzajami programów Hyip w zależności do trwania planów inwestycyjnych. Na rynku możemy mówić o programach krótkoterminowych, średnioterminowych oraz długoterminowych. Jak określić z jakim rodzajem programu mamy do czynienia?
Określenie rodzaju programu, który wybieramy pod inwestycję jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o to, jak ocenić strategię reklamową stosowaną przez admina programu, co ma wpływ na naszą analizę. Do Due Diligence zależy znów, jakie środki powinniśmy przeznaczyć na inwestycję w konkretny program.
Różni inwestorzy nieco inaczej określają przydział programu do określonej kategorii. Generalnie programy krótkoterminowe to takie, które mają plany inwestycyjne do 30 dni. Do takich programów możemy zaliczyć takie, które mają płatności zysków, co godzinę, jak i takie, które mają plany na 10, 20, czy 30 dni. Takie krótkoterminowe programy są bardzo niestabilne i ciężko trafić na program, który pozwoli nam zarobić, dotyczy to zwłaszcza programów z zyskami na kilka dni. Admin musi włożyć sporo pieniędzy w intensywną reklamę, by taki program mógł przetrwać na rynku odpowiedni długi czas. Osobiście rzadko w takie programy wchodzę, wręcz bardzo rzadko.Programy takie, jeśli już chcecie w nie wchodzić nie powinny kreować jakiś horrendalnych zysków z inwestycji. Zastanówcie się, jak długo może przetrwać program, który płaci 200 procent zysku w skali 10 dni. Jedyną, sensowną inwestycją są programy, jakie płacą maksymalnie 1-2% dziennie przez kilka dni i zwracają depozyt. Taki program da się jeszcze utrzymać na rynku przy odpowiedniej reklamie i zainteresowaniu inwestorów.
Druga kategoria to programy średnioterminowe, jakie mają plany inwestycyjne na 30 do 120 dni. W takich programach zysk również może być różnorodny. Przykładem średnioterminowego Hyip jest Malaysian. Zwróćcie uwagę, że program płaci ok 1,5 procent w dostępnym dla każdego, krótkim planie, a ok. 2 procent w planie na 30 dni. Są to sensowne procenty, jak na dzienne zyski w programie średnioterminowym. Plany na 60 i więcej dni wymagają, aż 1000 dolarów inwestycji, więc są dostępne dla niewielu inwestorów.
Kolejna kategoria do programy długoterminowe, jakie płacą również od 1 do 2, 3 procent przez 180 lub więcej dni. W takich programach również warto dokładnie przyjrzeć się planom oraz procentom. Jeśli program płaci 1 procent dziennie to potrzebuje spokojnej reklamy. Gdy płaci 3 procent dziennie to musi bardzo szybko zdobywać zainteresowanie inwestorów, gdyż inaczej szybko zabraknie mu pieniędzy na wypłaty. Ważne jest również, czy program zwraca, czy nie zwraca depozyt oraz czy można w nim reinwestować. Jeśli program nie ma zwracanego depozytu znacznie dłużej utrzyma się, gdyż może korzystać z pieniędzy pierwszych inwestorów, jakim płaci z zyski z ich inwestycji. Taki program ma czas na rozwój.
Wiele programów ma mieszane plany, czyli dla przykładu plan na 30 dni i na 180 dni. W takim przypadku zawsze patrzmy na wielkość kapitału, który trzeba włożyć w konkretne plany i stopę zysków jaka jest oferowana. Pozwala to dobrze ocenić, z jakim programem mamy do czynienia.
Dla przykładu program, który ma plany: 1 procent dziennie na 30 dni przy depozycie 25, 2 procent dziennie na 60 dni przy depozycie 100 i 3 procent dziennie na 120 dni przy depozycie1200 dolarów - jest programem średnioterminowym. Większość inwestycji pójdzie w takim programie w plan 30 dniowy. Nie warto w takim programie inwestować w długoterminowe plany, bo na takich inwestorach program chce zarobić. Z 1200 dolarów można spłacać wiele depozytów oraz wypłacać wiele zysków dla inwestorów, jacy wpłacili jedynie 25 dolarów w najniższy plan. Lepiej, żeby to nie na nas taki program zarobił.
Co innego, gdy plany wyglądają tak: 1 procent dziennie na 30 dni przy depozycie 1200, 2 procent dziennie na 60 dni przy depozycie 100 i 3 procent dziennie na 120 dni przy depozycie 25 dolarów. W tym przypadku mamy do czynienia z programem średnioterminowym, ale który nastawia się na dłuższy okres działania. Premiowane są dłuższe inwestycje oraz większy kapitał startowy.
Jeśli mamy różne długości inwestycji w programie długo, czy średnioterminowym lepiej wybrać krótszy okres inwestycji, bo w takim planie szybciej odzyskamy depozyt i zaczniemy generować zyski. Czasem warto włożyć 500 dolarów na 60 dni, zamiast 100 na 120 dni w programie średnioterminowym.
W przypadku długoterminowych programów dobrze jest, gdy minimalna inwestycja nie wynosi 1 dolar. Gdy limit ustawiany jest na 10 lub 25 dolarów w taki długoterminowy Hyip zainwestuje nieco więcej poważnych inwestorów. Wspominał o tym admin Financial w newsleterze, jaki prezentowałem. Po jakimś czasie program zawsze może wrzucić plan z minimalną kwotą 1 dolar, gdy zacznie brakować nowych inwestycji, co przysporzy programowi nowych inwestorów w programie.
O ocenie różnych programów, czyli określaniu, choćby ich kategorii do jakiej przynależą, jeśli chodzi o długość inwestycji oraz sprawdzaniu strategii marketingowej w programach Hyip, czy badaniu wykresów ruchu na stronie z Alexa napiszę jeszcze na konkretnych programach, w których aktualnie posiadam inwestycje, co być może będzie łatwiejsze do zrozumienia, czyli bardziej namacalne. 

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga oraz odwiedzenia fanpage. 
ACE 

sobota, 27 kwietnia 2013

Dlaczego HYIP upadają?

Każda osoba jaka decyduje się na inwestowanie w programy Hyip w Internecie musi brać pod uwagę kwestię, dlaczego tego rodzaju programy upadają?
Nie ma programu inwestycyjnego typu hyip, który nie zaliczy upadku. Z punktu widzenia inwestowania pieniędzy ważne jest, by wybierać takie programy, których twórcy liczą na nieco większe zyski, a co za tym idzie mają plan, który pozwoli na dłuższe działanie programu. Jeśli zamierzamy uniknąć inwestowania w programy, które szybko upadną i sprawią, że stracimy nasze pieniądze musimy przede wszystkim podjąć się analizy programów inwestycyjnych w sieci oraz dywersyfikacji inwestycji. Wiele osób, zwłaszcza młodych, jaka nie ma doświadczenia w inwestowaniu w takie programy nie dokonuje żadnej analizy i traci pieniądze. 
Co, zatem musimy wiedzieć?
Każdy twórca programu, każdy admin nie zamierza zapewnić zysków wszystkim inwestorom. Zamierza on zapewnić zyski sobie. Jeśli uda się nam zainwestować w profesjonalny i dobrze prowadzony oraz rozwijający się program, mamy szansę na zyski. Tego rodzaju programy istnieją, a więc na zyski szanse mamy, ale nie możemy podchodzić bez odpowiedniej dozy sceptycyzmu do naszych inwestycji. Nigdy nie ma możliwości uniknięcia wyboru programu, który przyniesie nam stratę, gdyż admini tego rodzaju programów bardzo często potrafią tworzyć profesjonalnie wyglądające programy, które mają szybko upaść i przynieść twórcy niewielkie, ale pewne zyski.
Każdy program i każdy admin programu posiada również pewne założenia dotyczące działania programu. Innymi słowy posiada on plan, czyli między innymi strategię reklamy oraz moment w jakim zamierza zamknąć program realizując zyski. Tego, jakie są cele adminów w programach nie możemy przewidzieć, ale zawsze warto jest zastanowić się nad tym, jakie owe cele mogą być poprzez ocenę procentów w ramach zysków oferowanych w programach, przebadania strategii reklamowej, czy jakości wykonania programu oraz aktywności twórcy programu.
Każdy program ma również moment w jakim może upaść w sposób naturalny. W wielu programach twórcy planują osiągnięcie sukcesu na rynku, czyli możliwość przetrwania kilku cykli inwestycyjnych i osiągnięcia dla samych siebie sporych zysków. Moment w jakim znajduje się dany program możemy ocenić poprzez ranking Alexa. Jeśli program bardzo szybko rośnie w zakresie popularności i zaczyna osiągać wysoką pozycję w sieci na poziomie 10 tysięcy powinniśmy zdecydowanie omijać inwestowanie w niego.
Czasami upadek programów wynika z sytuacji takich, jak brak działania procesorów płatności, czy ataki hakerów. Brak działania procesorów płatności może być skutkiem paniki u inwestorów, którzy na forach piszą, że program nie płaci, co sprawia, że nie napływają nowe pieniądze. Dobrze, jeśli jeśli program posiada dostęp do portali społecznościowych lub szybko reaguje w postaci wysłania informacji na e-mail, która pozwala uspokoić sytuację na rynku. W ten sposób program może dalej się rozwijać. Atak hakerski może zablokować stronę lub, co gorsza wyczyścić konta programu, co przekłada się zawsze na bardzo szybki upadek danego programu. Z tego powodu zawsze lepiej inwestować w programy, które mają profesjonalne zabezpieczenia stron przed atakami, choć i one nigdy nie zabezpieczą programu w stu procentach.
Brak działania procesorów płatności to nie tylko problem z brakiem możliwości realizowania wypłat, ale również poważny problem związany z brakiem przypływu nowych środków finansowych od inwestorów. Procesory płatności  mogą negatywnie wpływać, zwłaszcza na krótkoterminowe Hyip, które nie mają możliwości uzyskania dochodów, gdy procesor nie działa, a dochody takich programów są małe, jak i posiadane środki.
Innym problemem są serwery. Wiele programów posiada współdzielone serwery. W takim przypadku problemy innych stron przekładają się również na dany program. Z tego powodu lepiej, gdy serwer jest dedykowany, ale na to pozwala sobie niewiele programów Hyip.
Problemem bywa również to, że program nie zdobywa popularności ze względu na nieodpowiedni wygląd strony, brak odpowiedniej strategii reklamowej. W ten sposób program nie zdobywa odpowiedniej ilości inwestorów i upada, żeby nie przynieść strat adminom.
Jak widać nie da się w pełni przewidzieć upadku programu Hyip. Z tego powodu konieczna jest dywersyfikacja oraz odpowiednia analiza, by wybierać jedynie profesjonalne programy, które są przynajmniej dobrze zapowiadającymi się programami inwestycyjnymi. W ten sposób zmniejszamy ryzyko złych inwestycji i strat, które poniesiemy.



piątek, 26 kwietnia 2013

Podsumowanie (V)

Kolejne piątkowe podsumowanie aktualnych inwestycji i działania programów.
We wstępie chciałbym poinformować o rozwoju bloga. Jeśli jesteście użytkownikami Facebook i chcielibyście uzyskać szybki dostęp do postów możecie to uzyskać dzięki fanpage, który ma wbudowany moduł automatycznego pobierania treści z bloga. Dodatkowo fanpage zwiększy możliwość udzielania przeze mnie aktualnych odpowiedzi na pytania oraz wszelkie sprawy związane z programami Hyip.
Oto link do fanpage:
https://www.facebook.com/pages/HYIP-BLOG/360494614054860
Wszystkich chętnych, zapraszam do korzystania i dzielenia się opiniami ze mną i innymi użytkownikami.   
Wracając do inwestycji, na początku niestety złe wieści o AHKE, które okazało się niewypałem i zaliczyło szybki upadek po kilkunastu dniach działania. Bywa i tak, co jedynie dobitnie pokazuje, jak ważne jest dywersyfikowanie inwestycji.
Szybkie wieści od Malaysian, które ostatnio były reakcję adminów na problemy z LR wskazują, że program nadal chce działać na rynku i podejmuje odpowiednio dynamiczne reakcje, które mają przeciwdziałać panice wśród inwestorów. Dobrze to wróży, a wskaźnik Alexa tego programu pokazuje, że do końca maja powinien normalnie funkcjonować.
Jak na razie sensowny rozwój widać w przypadku Eagles oraz RFI. Pierwszy program posiada wyższe procenty, które na dłuższą metę są za wysokie i ciężko będzie, by program dotrwał do końca cyklu inwestycyjnego, ale na razie dobrze sobie radzi i nadal jest wartą rozważenia inwestycją patrząc na reklamę programu oraz na traffic w Alexa. RFI, zaś to najbardziej profesjonalnie wyglądający program, jaki może jeszcze długo działać na rynku i zapowiada się na lidera najbliższego okresu w świecie Hyip.
W DioMetal można zobaczyć pierwsze oznaki kryzysu, jeśli chodzi o zainteresowanie, ale program ma jeszcze wiele opcji reklamy, a także plany inwestycyjne, jakie nie powinny stworzyć programowi problemów. Wcześnie inwestorzy mogą liczyć na sukces.
Financial-Freedom to obok RFI program, który robi na mnie wrażenie. RFI robi wrażenie profesjonalizmem wykonania strony, strategią reklamową, planami inwestycji. Natomiast Financial oprócz strategii reklamowej posiada jeszcze sensownego i jak się wydaje mającego plan oraz doświadczonego admina. W oba programy nadal warto zainwestować oraz warto się nimi zainteresować.
NeoMutual to program, jaki dopiero startuje, ale również posiada ciekawe plany inwestycyjne. Program na razie startuje, strategia reklamy wydaje się odpowiednia, głosy na rynku są różnorodne. Program jest obiecujący, ale sukces zależy od najbliższych wydarzeń, choć wszystko wygląda obiecująco. Zdecydowanie inwestycja warta przemyślenia do dywersyfikacji portfolio inwestycyjnego.


DioMetal {Program płaci}- DEPOZYT; 500$ , ZYSK 109$

FinancialFreedom (Program płaci}- DEPOZYT; 350$ , ZYSK 56.6$

RFI GROUP {Program płaci}- DEPOZYT; 600$ , ZYSK 144$

EaglesInvestment {Program płaci}- DEPOZYT; 1001$ , ZYSK 506$

MalaysianInc {Program płaci}- DEPOZYT; 300$ , ZYSK 20.2$

NeoMutual {Program płaci}- DEPOZYT; 500$ , ZYSK 40$

AHKE {Program nie płaci, SCAM}- DEPOZYT; 325$ , ZYSK 53.5$, STRATA: -271.5$ 

WOLNE ŚRODKI: 371.3 $
ZAINWESTOWANE ŚRODKI:
3251 $ 
ZYSKI: 575.8 $

czwartek, 25 kwietnia 2013

Strategia reklamowa w programach Hyip

W dzisiejszej odsłonie poradnika chciałbym poruszyć temat kampanii reklamowej w programach Hyip. Badania sposobu reklamowania się programów inwestycyjnych typu hyip to ważny element oceny rozwoju programu, profesjonalizmu admina, a co za tym idzie perspektyw, jakie program daje. Gdy chcemy zainwestować w program długoterminowy, jaki ma plany 180 dniowe i powyżej, nie musimy wcale inwestować w nie od razu o pojawieniu się programu. Inwestycja w takim program, nawet po kilku tygodniach, najlepiej dwóch, trzech, może być dobrym rozwiązaniem. Dobry program długoterminowy jest w stanie zapewnić nam zyski nawet, jeśli wejdziemy w niego po miesiącu działania. Kilka tygodni sprawdzania programu pozwala nam między innymi ocenię strategię marketingową, reklamową Hyip, która może być ważnym elementem naszej analizy Due Diligence.
Sprawdzanie strategii reklamowej jest o tyle ważne, że każdy program Hyip żyje przede wszystkim z dopływy pieniędzy od inwestorów. Nawet programy, jakie część pieniędzy reinwestują, choćby poprzez zakłady bukmacherskie, nie są w stanie wytworzyć takich zysków, które pokryją wypłaty dla bardzo dużej liczby inwestorów. Innymi słowy każdy program Hyip musi pozyskiwać pieniądze po to, by móc funkcjonować, czy wypłacać pieniądze kolejnym wpłacającym. Z tego względu każdy program, choć tempo zależne jest od rodzaju procentów zysków w planach, potrzebuje wzrostu zainteresowania, czyli rozwoju, jeśli ma działać przez długi okres czasu.
Jak, więc powinny wyglądać kampanie reklamowe?
Najpierw musimy zdać sobie sprawę na czym polega kampania reklamowa Hyip. Admini takich programów wykupują reklamy na monitorach Hyip. Udostępniają banery dla prowadzących strony internetowe, udostępniają linki dla poleconych. Wykupują również reklamy na forach o inwestowaniu w sieci oraz na blogach, jakie zajmują się tematyką Hyip. Mogą również wykupywać reklamy w programach reklamowych, jakie działają w Internecie. Przy sprawdzaniu, jak program się reklamuje i jak taka reklama działa powinniśmy się skupić na monitorach. Jedną z takich stron, jaka pokazuje na ilu monitorach jest program wskazuje: http://www.allhyipmonitors.com. Reklama to również popularne blogi oraz duże fora.
Jeśli sprawdziliśmy, gdzie program ma już reklamy i ile mniej, więcej ich jest, musimy wiedzieć jaka strategia jest odpowiednia dla danego programu.
W programach długoterminowych dobrze, gdy reklama jest, niezbyt intensywna na początku istnienia programu. Gdy program płaci 1% dziennie przez 180 dni lub nieco więcej, potrzebuje on stabilnego wzrostu, tak by liczba inwestorów w kolejnych tygodniach i miesiącach rosła, by można było utrzymać wypłacalność programu. Jeśli widzimy w długoterminowym Hyip bardzo agresywną reklamę w pierwszych dniach działania nie powinniśmy w taki program inwestować. Podobnie, gdy program długo działa, a my chcemy w niego zainwestować, lecz zauważamy, że reklama jest już bardzo agresywna lub ruch na stronie w Alexa zaczyna osiągać poziom 10-15 tysięcy, lepiej taki program sobie odpuścić. Agresywna reklama to wykupienie banerów na wszystkich dużych forach Hyip, jakie możemy znaleźć na pierwszych stronach google po wpisaniu: forum Hyip. Podobnie wykupienie reklam na kilkudziesięciu monitorach od razu.Takie działanie to agresywna reklama. Nie jest to dobre dla długoterminowych Hyip i może być oznaką, że program chce szybko złapać kasę od inwestorów i uciec z rynku.
Długoterminowe programy powinny mieć wykupione kilka reklam na monitorach. Nie powinny mieć bardzo rozbudowanego programu dla poleconych, ani wykupionych reklam na największych forach. Blogi również nie powinny zawierać, zbyt dużo informacji o programie, gdyż na takie jeszcze przyjdzie czas. Taka reklama wskazuje na obiecujący program długoterminowy.
Programy średnioterminowe, czyli mające programy inwestycyjne na 30 do 60 dni i płacące mniej, więcej 2 procent dziennego zysku lub w podobnej skali potrzebują nieco szybszego rozbudowywania reklamy i bardziej intensywnej reklamy. Utrzymanie się takiego programu na rynku zależy zarówno od sytuacji na rynku programów Hyip, jak i doświadczenia twórcy programu. Kampania powinna pozwalać na zdobycie popularności, zanim dojdzie to końca pierwszy cykl inwestycyjny. Jest to konieczne, gdy program zwraca depozyty, gdyż potrzeba pieniędzy na wypłatę owych depozytów pierwszym inwestorom. Ruch w Alexa takiego programu powinien stabilnie rosnąć każdego dnia i tygodnia. Utrzymywanie się równego ruchu i podobnej liczby inwestorów wchodzących w program może być korzystne przez jakiś czas w długoterminowym, ale nie w średnioterminowym programie. Średnioterminowy Hyip musi wykupić reklamę na kilkunastu monitorach. Powinien mieć wykupione banery na kilku dużych forach. W kolejnych cyklach inwestycyjnych admin programu powinien dodawać dodatkowe opcje w programie, jak dostęp do programów społecznościowych, a także w kolejnych okresach cykli inwestycyjnych powinny pojawiać się wywiady na blogach, czy regularne newslettery. Intensywność reklamy oraz działań admina programu powinna stale rosnąć. Trudność wymierzenia skutków takich działań przekłada się na to, że nie jest dużo programów średnioterminowych, jakie potrafią przetrwać więcej, niż cykl lub dwa, ale zdarzają się takie sytuacje.
Jeśli mamy do czynienia z krótkoterminowymi programami, które płacą bardzo duże zyski w kilka dni lub przy programach na długi okres czasu, jakie płacą kilka procent dziennie, choćby 3% dziennie przez 120-180 dni. Konieczne jest, by taki program od razu rozpoczął agresywną reklamę. Okres zwrotu pieniędzy w takim programie w postaci wypłaty depozytów pierwszym inwestorom i wypłacanie zysków kolejnym inwestorom wymaga intensywnej reklamy. Takie programy potrzebują od razu wykupienia reklam na większości dużych monitorach, zainwestowania w mnóstwo banerów, rozbudowanego programu dla poleconych, programów społecznościowych podpiętych pod program i dużej obecności adminów w sieci. Takich programów jest bardzo małe i rzadko udaje im się przetrwać do wypłaty depozytów. Tylko pierwsi inwestorzy w takich programach mają szansę na zyski.
W związku z tym warto zwracać uwagę na sposób reklamowania się programu i włączać tego rodzaju informacje o naszej oceny DD programu, czyli do łącznej analizy programu. Warto również dokładnie zastanowić się z jakim rodzajem programu mamy do czynienia, jeśli chodzi o to, czy jest on długo, średnio, czy krótkoterminowy. W tym względzie konieczna jest ocena rodzaju oferowanych programów inwestycyjnych w danym Hyip oraz wielkości oprocentowania wypłacanego w postaci odsetek od depozytu, czy wielkości sum, jakie musimy wpłacić, by móc korzystać z danego programu inwestycyjnego. To, jak ocenić z jakim programem mamy do czynienia napiszę w kolejnej odsłonie poradnika. Gdy oceniliśmy, jaki jest to program, czyli długo, średnioterminowy, powinniśmy przyjrzeć się stosowanej strategii reklamowej, by ocenić, czy jest ona właściwa dla danego rodzaju/typu programu.
Ocena strategii reklamowej to jedna z wykładni tego, czy program ma szansę na dobry start, rozwój i zapewnienie zysków inwestorom. W związku z tym zawsze ocenę strategii reklamowej warto włączyć do Due Diligence, czyli analizy danego programu.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 

środa, 24 kwietnia 2013

Profesjonalizm w HYIP

W ostatnim czasie mieliśmy pewne problemy, które pojawiły się w zakresie działania Liberty Reserve u pewnych użytkowników. W ten sposób możemy przekonać się do dwóch rzeczach.
Z jednej strony, jak ważne jest to, by posiadać różne konta w postaci portfeli e-walut, czyli różne procesory płatności. W ten sposób unikamy problemów z wypłatami, gdy jakiś procesor zaczyna nagle mieć problemy.
Po drugie możemy dowiedzieć się, jak ważne jest posiadanie przez Hyip profesjonalnych adminów oraz takich, którzy szybko reagują na problemy z procesorami, które mogą przerodzić się w panikę u inwestorów posiadających pieniądze w programie, co znów może skutkować upadkiem programu.
Widać to po Malaysian, jakie dwa dni temu wysłało takie oto mail:

"Hello, Artur!

LibertyReserve service currently offline!
Please don't worry, all withdrawal will be completed as soon as the service becomes available.

Thank you for your understanding!"

Sam nie miałem problemów z LR, ale wielu inwestorów informacja taka uspokoiła, a jednocześnie zaczęli szukać pomocy w rozwiązaniu problemów z LR u supportu tego procesora płatności.
Po drugie pojawił się kolejny newsletter od admina FinancialFreedom, gdzie również możemy spotkać się między innymi z poruszeniem tematu problemów z LR.
Obie informacje przekonują mnie o sporym profesjonalizmie twórców i operatorów zarówno Malaysian-Inc, który obecnie jest jednym z najbardziej popularnych HYIP, a z drugiej strony FinancialFreedom, co wskazywałem już po poprzednim liście admina tego programu.

Dear Financial Freedom Members,
Since Liberty Reserve is down for maintenance, we, as well as every other user, were unable to access our accounts, thus we have to wait until the system is working again. Until it is completed, no new deposits or withdrawals processings are possible through Liberty Reserve. We will try to resume work on Sunday.
All Perfect Money withdrawals are processed with no problems.
BTW, we, by our personal experience, strongly advise you to use Perfect Money anyway.
Financial Freedom management

Dear Financial Freedom Members,
We are very proud to announce, that our tech team provided the solution to Liberty Reserve about their so annoying Code 412 login error. The team didn’t sleep or party Saturday night, but worked very hard to help Liberty Reserve find the solution. We have provided them our data and they promised to fix that.
In the meantime, in order to avoid this error, please do NOT check “remember my account on this computer” while you are logging in to your Libery Reserve account.
All peding LR requests have been processed in time.
Again, to save you alot of unnecessarily trouble, you might look into using other payment processors.
Best regards,
Russel Johson
FinDom Capital Inc.

Jeśli macie problem z LR, który opisany jest numerem 402 warto zgłosić się do supportu procesora, który miał ostatnio problemy i był offline lub poczytać o rozwiązaniu tego programu w sieci.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 


wtorek, 23 kwietnia 2013

Dywersyfikacja Hyip

Jednym z bardzo ważnych elementów inwestowania w Hyip jest dywersyfikacja inwestycji, czyli wkładanie pieniędzy do różnorodnych programów. Dlaczego jest to takie ważne? Bardzo trudna jest ocena, czy do programu wchodzimy we właściwym momencie. Są różne koncepcje wchodzenia w programy Hyip.
Z jednej strony mamy do czynienia z inwestowaniem w Hyip bardzo wcześnie, czyli gdy program jest profesjonalnie zrobiony i bardzo dobrze się zapowiada. Z drugiej strony mamy inwestorów, jacy czekają, jak program zacznie sobie radzić i dopiero rozpoczynają inwestycję. Okres oczekiwania może być różny. Jedni inwestorzy czekają, aż program będzie generował odpowiedni ruch w rankingach Alexa, będzie zdobywała popularność na forach oraz stosował dobrą strategię reklamową. Inni inwestorzy czekają, jak program zaliczy jeden cykl inwestycyjny lub dwa, jest wypłacalny, ma profesjonalnego admina i nie przekroczył jeszcze, zbyt dużego programu popularności, która nie pozwala już programowi na wzrost zainteresowania, a co za tym idzie ilości środków kapitałowych wkładanych w program.
Stosować możemy różne koncepcje wybierania wejścia w program Hyip. Dla poszczególnych programów możemy nawet mieszać takie momenty wejścia, ale nigdy nie unikniemy tego, że popełnimy błąd w ocenie programu lub admin zacznie popełniać błędy w zakresie rozwoju programu, nastąpi atak hakerski na program, czy zła będzie reklama programu. Czynników upadków programów Hyip, które nawet doskonale się zapowiadają lub dobrze sobie radzą jest mnóstwo o czym napiszę przy kolejnej okazji.
Innymi słowy mając wiedzę, doświadczenie o świecie Hyip i tak nie unikniemy wpłacenia pieniędzy do programów, jakie upadną, zanim nie tylko zarobimy, co odzyskamy pieniądze. Nie chcąc narazić się na poważne straty pieniędzy musimy minimalizować ryzyko porażki poprzez dywersyfikację inwestowanego kapitału, czyli wkładanie go w różne programy. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w dwa, trzy programy długoterminowe, czy trwające około 180 dni. Wybrać możemy dwa dobrze radzące sobie programy średnioterminowe, czy trwające od 60 do 120 dni. W portfolio warto mieć również dwa programy krótkoterminowe, czyli takie z planami inwestycyjnymi na 30-60 dni. Dywersyfikacja zależy oczywiście od naszej strategii, liczby środków finansowych, jakie posiadamy na inwestycje, ilości dobrze rokujących programów na rynku. Są inwestorzy, jacy posiadają maksymalnie dwie, trzy inwestycje, a są tacy, którzy mają ich dziesięć. Liczba programów w portfolio inwestycyjnym może zależeć od okresu, gdyż nie zawsze możemy znaleźć dużą liczbę, dobrze rokujących programów. Jednak nigdy nie inwestujemy jedynie w jeden, nawet nie wiem jak dobrze wykonany, reklamowany i zapowiadający się Hyip. Na pewno, zaś nigdy nie inwestujmy w jeden program wszystkich pieniędzy, gdyż w ten sposób możemy się mocno sparzyć.
Osobiście raczej stosuję strategię wczesnego wchodzenia do programu, by być pierwszym inwestorem, nawet za cenę takich pomyłek, jak z Forboestate, gdy program upada w ciągu kilku dni. Gra jest warta świeczki, gdyż dobrze rokujący program może się rozwinąć, a jednocześnie będąc w nim pierwszymi możemy zrobić zyski nawet, gdy taki program posypie się przed końcem inwestycji. Gdy nie decydujemy się na reinwestycję wiele programów pozwala na wyjście z zyskiem nawet po połowie trwania cyklu inwestycyjnego. Szybkie wchodzenie w program jest, szczególnie ważne przy krótkoterminowych Hyip, czyli takich na kilka dni lub kilka tygodni. Przy średnioterminowych i długoterminowych Hyip zawsze możemy przyjrzeć się przez kilkanaście dni, jak program się rozwija i dopiero w niego zainwestować.
Generalnie sam staram się posiadać pieniądze w 3 do 8 programów jednocześnie o różnych okresach inwestycyjnych. W takie programy wkładam różne sumy w zależności od oceny z przeprowadzonej DD, czyli analizy o czym więcej w poprzednich częściach poradnika.
Dywersyfikacja pozwala na zminimalizowanie strat, jakie mogą wynikać ze złej analizy, bądź z emocji, jakie towarzyszą nam przy wybieraniu programów Hyip. Jeśli nawet nie posiadamy bardzo dużej wiedzy o Hyip, a wybierzemy kilka programów pod inwestycje możemy dzięki szczęściu nie stracić. Gdy mamy wiedzę oraz doświadczenie jest małe prawdopodobieństwo, że zainwestujemy jednocześnie w kilka programów, jakie upadną. Jeden dobry program Hyip, który daje nawet niewielki dzienny procent może zapewnić nam zyski, które pokryją straty z dwóch innych programów, które upadną. Z tego powodu dywersyfikacja jest taka ważna. Wiele osób, jakie zaczynają przygodę z Hyip po pierwsze nie ma wiedzy o tym, jak działa świat Hyip. Takie osoby często są młode, mają trochę pieniędzy i liczą, że zarobią duże profity w każdym programie Hyip. Niestety tak dobrze nie ma. Tego rodzaju inwestorzy nie znają sposobu działania programów inwestycyjnych online i bardzo szybko tracą pieniądze, zwłaszcza wkładając je w jeden program. Bardzo często inwestują pieniądze w programy, które długo działają i przez ten okres ładnie płacą. Programy tego rodzaju są niestety pierwszymi, jakie mogą upaść, zwłaszcza gdy przekroczyły już możliwość dalszego reklamowania się, liczba monitorów, for, blogów oraz pozyskiwania inwestorów jest ograniczona. Gdy program stale się rozwija i przebija w Alexa ranking ok. 10 tysięcy, oznacza to, że jest bardzo popularny i będzie mu bardzo trudno się rozwijać. Taki program lepiej jest pominąć, a jeśli już wkładamy w niego pieniądze to inwestujmy niewiele.
Istotnym elementem inwestowania jest również dywersyfikacja naszych funduszy. Najlepiej jest włożyć pieniądze w różne to po pierwsze, ale również nie możemy zapomnieć, by nie wkładać w jeden program, zbyt dużo pieniędzy. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie małych sum rzędu 100$, zwłaszcza w krótkoterminowe programy, gdzie trzeba wejść w pierwszych dniach po pojawieniu się programu. W średnioterminowych Hyip możemy decydować się na nieco większe inwestycje, ale nie przesadzajmy. Nawet w długoterminowy Hyip nie polecam inwestować więcej, niż 500$, zwłaszcza gdy zaczynamy przygodę z inwestycjami online. Maksymalnie w dobry program można zainwestować przy pewnej konfiguracji planów inwestycyjnych do 1000$, ale nie więcej. Dlaczego? Wiele programów czeka na inwestorów, którzy zaczną wkładać grube tysiące dolarów. Taki program traktuje te pieniądze, jako zysk i po ich wpłynięciu przestaje działać. Druga sprawa to trudność wypłaty dużych sum z programów Hyip. Gdy program kończy cykl inwestycyjny może mieć już kłopoty z wypłatami, a w takim przypadku będzie nam trudno wypłacić depozyt, jeśli wybraliśmy program z wypłatą depozytów. Jeśli już posiadamy do wypłaty depozyt, a program dobrze sobie radzi i stale płaci, zdecydowanie wypłacajmy drobne sumy, a nie cały depozyt i zyski od razu. Najczęściej pieniędzy nie dostają tacy inwestorzy, którzy zdecydowali się na 100% reinwestycji i na końcu cyklu inwestycyjnego chcą wypłacić jednorazowo zyski i depozyt. Strata przy problemach programu z wypłatami może być w takiej sytuacji dla nas bardzo bolesna.

P.S. Wiele innych cennych informacji o Hyip znajdziecie w "zielonej" zakładce Poradnik o Hyip po prawej stronie u góry.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Bezpieczeństwo w świecie Hyip

Zgodnie z obietnicą dziś o bezpieczeństwie w świecie Hyip. Możemy o nim mówić w dwóch wymiarach.
Z jednej strony jest to bezpieczeństwo inwestycji, a z drugiej strony bezpieczeństwo związane z obrotem pieniędzmi w sieci.
Najpierw o bezpieczeństwie naszych pieniędzy przy inwestowaniu w poszczególne programy. W każdym programie musimy się zarejestrować. Nigdy korzystając z kilku programów jednocześnie nie powinniśmy posiadać takiego samego hasła oraz loginu. Gdy zostaną one nam wykradzione, stracimy pieniądze ze wszystkich programów. Cyber kradzieże są coraz częstsze, więc im dłużej inwestujemy w hyipy, tym bardziej jesteśmy narażeni na to, że ktoś nas okradnie. Z tego powodu warto używać managerów haseł.
Jednym z nich jest RoboForm, który pozwala na stworzenie bazy haseł i zabezpieczenie ich dodatkowym kluczem w postaci hasła do bazy programu i jest w pełni darmowy - znajdziecie go przez wyszukiwarki na stronach do ściągania programów. W takim programie możemy również trzymać hasła do naszych procesorów płatności, czyli portfeli walut elektronicznych, których używamy.
Jeśli chodzi o procesory płatności to jak pisałem warto jest mieć założonych ich kilka. Z jednej strony możemy dzięki temu w poszczególnych programach szybciej wpłacać pieniądze. Bardzo często jest tak, że jeden program używa LibertyReserve i PerfectMoney, a inny Egopay i PerfectMoney. Wiele programów na początku ogranicza liczbę procesorów płatności dostępnych dla inwestorów, by ograniczyć tempo rozwoju. Lepiej nie należeć do tych inwestorów, którzy nie mogą skorzystać z dobrego programu w odpowiednim momencie i wejdą w program z opóźnieniem, gdy chyli się już ku upadkowi. Z drugiej strony warto mieć kilka procesorów płatności, bo ograniczamy w ten sposób ryzyka tego, iż zostaniemy okradzeni z wszystkich pieniędzy. Włamanie do jednego portfela nie będzie dla nas, aż tak bolesne, jak strata wszystkich pieniędzy.
W jaki sposób możemy zostać okradzeni. Jednym z bardziej popularnych sposobów jest tak zwany phishing.Są to e-mail, jakie otrzymujemy na temat procesorów płatności, programów inwestycyjnych. Mowa w nich o jakiś nowych programach lub blokadzie naszych kont. Zawsze bądźmy czujni!
Nigdy nie wchodźcie w linki w takich mailach. Na listy z programami, gdzie mam informacje w temacie po angielsku, choćby new invest plan, nigdy nie odpowiadam. Co, więcej nigdy nie otwieram takich maili.
Jeśli chodzi o informacje o blokadzie naszego konta w portfelu elektronicznym. Nie otwierajcie linków z takiego listu. Nigdy nie otwierajcie listów z programami inwestycyjnymi od procesorów płatności, jak Liberty Reserve, bo takich programów nie ma. Jeśli przyszedł do was e-mail z informacjami o blokadzie konta procesora płatności nie otwierajcie podanych linków. Najpierw zalogujcie się na ów procesor i sprawdźcie, czy jest zablokowane. Zapiszcie sobie w poczcie adres mail supportu z jakiego procesor płatności wysyła wam informacje, co pozwala określić prawdziwość maili jakie otrzymujecie. Listy z nagłówkami typy Drogi Kliencie, Drogi Panie nie pochodzą od portfeli elektronicznych. Nigdy nie podawajcie w mailu żadnych haseł z portfeli elektronicznych, gdyż o takie firmy te nigdy nie proszą. Sprawdzajcie nazwy z przychodzących adresów mail, gdyż często oszuści stosują nazwy z czeskim błędem, czyli zamiast perfectmoney, będzie w nich perffectmoney, a wtedy to oszustwo. Jeśli macie jakąkolwiek wątpliwość sami napiszcie na adres e-mail supportu danego portfela elektronicznego, czy wysyłali wam jakikolwiek mail. Zawsze bądźcie czujni!
Jeśli weszliście w taki kłamliwy link z maila, choćby przez przypadek, jak najszybciej postarajcie się zmienić hasło w portfelu elektronicznym i kody PIN. Wyślijcie informacje o takim mailu do supportu portfela elektronicznego.Dobrym rozwiązaniem przed otworzeniem mail jest również skopiować nazwę maila i wrzucić do wyszukiwarki. Możemy nie być pierwszymi osobami, jakich próbuje ktoś oszukać i w wyszukiwarce taki e-mail phishingowy może być podany z ostrzeżeniem, co uchroni nas przed oszustwem.
Bardzo dobrym pomysłem jest założenie oddzielnego konta e-mail tylko na informacje od programów inwestycyjnych i procesorów płatności. W ten sposób chronimy nasz prywatny mail przed spamem oraz przed atakiem na konto. Podobnie warto założyć oddzielne darmowe konto w banku z jakiego przelewamy pieniądze na procesory płatności i otrzymujemy pieniądze z nich poprzez przelewy bankowe, czy z kantorów wymiany walut elektronicznych. W ten sposób chronimy nasze konto bankowe, którego używamy na co dzień, a na drugim koncie mamy pieniądze tylko na inwestowanie w Hyip. Czasu nam to trochę zajmie, ale pamiętajmy, iż w ten sposób minimalizujemy nasze ryzyko w ramach inwestycji w Hyip, a jest to zdecydowanie gra warta świeczki, zapewniam was. 
Druga sprawa to bezpieczeństwo inwestowania naszych pieniędzy w programy, które są piramidami i szybko mogą zamienić się w Scam, a my stracimy nasze pieniądze. W związku z tym nigdy nie inwestujmy pieniędzy, których nie możemy stracić. Zawsze możemy źle wybrać nawet, jeśli mamy mnóstwo doświadczenia, wiedzy o świecie Hyip. Takie programy to nie szansa na zarobek, ale na uzyskanie dodatkowych zysków przy sporym ryzyku. Ryzyko jest warte świeczki, bo zyski mogą być bardzo duże. Jednak zawsze musimy brać pod uwagę, że to nie będą kokosy, jaki zrobią z nas milionerów. Nie łudźmy się. Przy odpowiedniej sumie pod dywersyfikację inwestycji możemy uzyskać ciekawe zyski rzędu kilkuset do kilku tysięcy dolarów rocznie. Musimy brać pod uwagę, iż nigdy nie uchronimy się przed włożeniem kasy w zły program, który oceniliśmy niewłaściwie, gdyż zmiennych w świecie Hyip jest, zbyt dużo. Z tego powodu nigdy nie inwestujemy w jeden program całej sumy jaką możemy zainwestować. Słowo nigdy znaczy tutaj - NIGDY!
Nie dajmy się zwieść ładnym obrazkom, filmom, newsletterom, czy listom w programach i z programów. Wkładamy tyle pieniędzy ile wychodzi nam z wykonanej analizy, czyli DD - Due Diligence, co opisałem w poprzednich postach Poradnika. Nie ufamy monitorom, ale zawsze robimy dobre rozeznanie informacji o programie. Monitory niewiele nam mówią, chyba że w kwestii oceny strategii reklamowej programu lub sprawdzenia upadłych programów z przed tygodni.
W związku z tym dywersyfikacja to po pierwsze primo. Po drugie unikanie reinwestycji. Stosujcie to rzadko, jeśli już to do naprawdę dobrych programów, które musimy brać to pod uwagę zdarzają się raz na bardzo długi czas. Nigdy nie inwestujmy w program więcej, niż między 500, a 1000$. Większe sumy mogą być tak przydatne dla twórców programu, że zawiną się z nimi i zarobią właśnie na nas, zamykając program. Dokładnie tak stało się z Profitable i nadal dostaję maile i informacje od ludzi, którzy stracili duże pieniądze w tym programie. Powtarzam, bądźcie czujni!

P.S. Jeśli korzystacie z porad z mojego bloga bierzcie pod uwagę jedną ważną rzecz. Moment wejście z pieniędzmi do programu. Gdy ja dokonałem inwestycji w dany program, widzicie tą inwestycję, ale minęło od niej kilkanaście dni w przypadku średnioterminowych Hyip lub kilka tygodni w przypadku długoterminowych Hyip i chcecie w taki program zainwestować zróbcie dokładne Due Diligence. Oceńcie, czy program nadal jest warty inwestycji, gdyż z różnych względów nie zawsze tak jest. Świat Hyip o programów Hyip zmienia się każdego dnia. Jeśli nie macie jeszcze odpowiednich umiejętności, by odpowiednio zanalizować dany program napiszcie do mnie. Podpowiem, czy inwestycja w taki program jest nadal warta ryzyka. Wiele informacji możecie o programach w jakich mam pieniądze znaleźć również w podsumowaniach, jakie stale zamieszczam.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 

niedziela, 21 kwietnia 2013

Neomutual.com

NeoMutual

Program, jaki właśnie startuje i który zrobił na mnie wrażenie, co sprawia, że zamierzam na nim zakończyć dywersyfikację portfela inwestycji. Neomutual.com czyli długoterminowy hyip z planami na 200 dni biznesowych.
Długo? Tak, ale program chce się wstrzelić w niszę długoterminowych Hyip o jakiej pisałem.
Zdecydowanie Neo może się to udać. Po pierwsze nie ma reinwestycji. Po drugie nie zwraca depozytu.
Po trzecie daje sensowne plany i może długo się reklamować i rozwijać. Reklamę właśnie zaczął od blogów monitorowanych, czyli doświadczonych inwestorów - plus dla niego.
Program ma ciekawą nowość, czyli możliwość włożenia depozytu najpopularniejszą walutą elektroniczną i najlepiej zabezpieczoną, czyli BitCoin. Jak admin jest kuty na cztery łapy  to na spekulacji tą walutą może przedłużyć żywotność programu.
Plany, jak na długoterminowy Hyip są świetne dobrane. Trzeci plan jest praktycznie nieosiągalny dla nikogo. Większość zainwestuje w pierwszy plan, gdzie zwrot inwestycji przychodzi po niemal 80 dniach biznesowych, czyli daje nam to początek sierpnia. To daje czas na reklamę programu i spokojne działanie.
Program ma drogi skrypt ShadowScript z lekkimi modyfikacjami. Na stronie nie ma błędów, a informacje są jasne i przejrzyste. DDoS od Black Lotus. Dodatkowo są opcje łączenia z trzema serwisami społecznościowymi: Facebook, Twitter, Google+, co pozwala budować społeczność. Można też przetrwać panikę przy ataku DDoS dając inwestorom info poprzez serwisy społecznościowe. Przydatna rzecz.
Domena do 18-01-2016, a rejestracja 18-01-2013. Update, czyli start programu 08-04-2013, czyli przygotowania też były odpowiednio długie i czekanie na odpowiedni moment ze startem.
Program NeoMutual wygląda na jeden z bardziej obiecujących programów z tych długoterminowych, które obecnie znów łapią drugi oddech.
Jeśli chcecie zobaczyć i szybko policzyć do kiedy trwa inwestycja w porgramach Hyip, jakie płacą w dni biznesowe, robocze. Polecam tą prostą stronę:
http://www.dnirobocze.pl/ 
Osobiście decyduję się na minimalną inwestycję w program Senior, ale dla pierwszych inwestorów również program Junior powinien okazać się dobrym planem i dobrą inwestycją, zwłaszcza jeśli ktoś szuka pierwszego długoterminowego lub kolejnego takiego programu do dywersyfikacji i budowania portfolio inwestycyjnego.  

Due Dilligence programu:

Czas działania - 2 dni

Plany inwestycji - Junior: 1.4%, minimum 20 $ na 200 biznesowych dni
                          
                Senior: 1,6%, minimum 500 $  na 200 biznesowych dni
                          
               Excelent: 1,9%, minimum 25000$ na 200 biznesowych dni
                    
Minimalna inwestycja - 20 $

Zwrot depozytu - NIE

Reinwestycje/Compunding - NIE

Procesory płatności - EgoPay

                                 Liberty Reserve

                                 Perfect Money

                                 SolidTrust

                                 BitCoin

Wypłata zysków - Instant

Minimalna wypłata - 1$

Account Plan - Senior

Compounding Rate - 0%

Initial Principal Amount
- $500.00

Final Principal Amount - $1600.00

Total Interest Earned - $1100.00

Total Interest Compounded - $0

Total Days Used - 200 dni roboczych/264 dni kalendarzowe

Jeśli zamierzacie wypróbować program wchodząc z mojego reflinka Neomutual.com i macie jakieś pytania napiszcie:
e-mail: bukmacherace@gmail.com

GG - 38204959

Piszcie również w razie jakichkolwiek pytań dotyczących tego programu, czy innych programów, które was zainteresowały - postaram się pomóc w razie potrzeby.

P.S. W najbliższym tygodniu postaram się opisać bezpieczeństwo w świecie Hyip, jeśli chodzi hasła, spam, pieniądze na procesorach płatniczych. Przedstawię też informacje, jak założyć konta na procesorach płatniczych, jak szybko wpłacać na nie pieniądze, z jakich kantorów internetowych korzystać, jak zmniejszyć opłaty jakie pobierają procesory płatności, a które zjadają nasze zyski. 

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 

sobota, 20 kwietnia 2013

AHKE.COM

AHL Advisers

W związku z zniknięciem wielu programów Hyip, w tym części dobrze się zapowiadających, jak  ostatnio Financa, pojawia się wiele ciekawych programów, które liczą na zakończenie się fali ucieczek inwestorów z biznesu i dłuższe podziałanie. Widać to dobrze po tym, że są to programy w jakie admini włożyli trochę pracy, czasu i kasy. W Hyip jest to ważny element. Czy te programy odniosą sukces?
Na pewno nie wszystkie, ale można na nich zdywersyfikować portfolio Hyip. Możliwość utrzymania się na rynku sugeruje sytuacja na monitorach. Gdy się spojrzy na pierwszy lepszy prawie nie ma długoterminowych Hyip, które funkcjonują dłużej, niż kilkadziesiąt dni. Programy średnioterminowe to jedynie Malaysian, jeśli chodzi o te, które zdobyły jaką, taką popularność.
Jednym z programów, który przykuł moją uwagę swoją odmiennością jest AHKE.COM. Program ma bajkowy wygląd i jak na razie takiego nie spotkałem w świecie Hyip. Jest to pewien plus. Na stronie jest wiele informacji o planach, o działalności. Nie spodziewajcie się, że program w cokolwiek inwestuje pieniądze, ale wygląd może przyciągać. Jakie są, więc plusy programu?
Po pierwsze plany wskazują na średnioterminowy hyip, więc jeśli takiego nie macie to warto coś w ten zainwestować. Po drugie nie ma opcji reinwestycji, ani zwrotu depozytu, więc program może spokojnie podziałać, aż zwiększy reklamę i znajdzie więcej chętnych do zainwestowania. Z tego też powodu wolę być w programie nieco szybciej, ryzykując iż program nie wzbudzi jednak zainteresowania.
W programy, gdzie trzeba włożyć kilka tysięcy mało kto wejdzie, jak na dziś. Liczą się, więc pierwsze trzy programy. Większość inwestorów pójdzie w plan A. W związku z tym wchodząc w plan B, przy nieco większym ryzyko pieniędzy, mamy moment zwrotu z zysków inwestycji po 31 dniach, co przy braku opcji zwrotu depozytu jest realne do osiągnięcie nawet przy braku sukcesu programu.
Patrząc Whois na plus programu działa moment zarejestrowania domeny: 13.02-2005 i wygaśnięcia: 13-12-2014. Update domeny: 16-12-2012 i od tego czasu zapewni budowany był program.
Minus, że program ma dedykowany, wirtualny współdzielony serwer.
SSL mają od thwate, co też nie powala na kolana. Nie widzę ochrony DDoS, co jest również minusem.
Program AHL Advisers spokojnie zaczął z reklamą na monitorach, ale przy braku wypłaty depozytu to dobra metoda działania. Reklamę można rozkręcać, dodawać funkcje w programie, co zwiększy zainteresowanie.
Innymi słowy program z tych, gdzie mam inwestycje najmniej pewny, dla wczesnych inwestorów, dla osób, jakie chcą bardziej zdywersyfikować portfel inwestycyjny, co jest powodem mojej inwestycji.
Program płaci w dni kalendarzowe, czyli każdego dnia. 

Due Dilligence programu:

Czas działania - 11 dni

Plany inwestycji - PLAN A: 2.2%, minimum 2.2$ na 92 dni
                           PLAN B: 3.3%, minimum 323$  na 53 dni 
                           PLAN C: 4.4%, minimum 854$ na 34 dni 
                           PLAN D: 5.5%, minimum 2335$ na 25 dni
                           PLAN E: 6.6% minimum $5526 na  20 dni
                           PLAN V: 7.7%, minimum 9967 $ na 17 dni 
                           PLAN EX: 15%, minimum 28889$ na 8 dni :
                           PLAN VIP: 8.8%, minimum 15778 $ na 15 dni 

Minimalna inwestycja - 2.2 $

Zwrot depozytu - NIE

Reinwestycje/Compunding - NIE

Procesory płatności - EgoPay

                                 Liberty Reserve

                                 Perfect Money

Wypłata zysków - Manulna

Minimalna wypłata - 0.1$

                      
Account Plan - PLAN B

Compounding Rate - 0%

Initial Principal Amount
- $325.00

Final Principal Amount - $568.0

Total Interest Earned - $243.00

Total Interest Compounded - $0

Total Days Used - 53

Jeśli zamierzacie wypróbować program wchodząc z mojego reflinka AHKE.COM i macie jakieś pytania napiszcie:
e-mail: bukmacherace@gmail.com

GG - 38204959

Piszcie również w razie jakichkolwiek pytań dotyczących tego programu, czy innych programów, które was zainteresowały - postaram się pomóc w razie potrzeby.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 

piątek, 19 kwietnia 2013

PODSUMOWANIE (IV)

Jak zwykle w piątkowy wieczór, czyli po zamknięciu biznesowych dni tygodnia, w które płaci większość programów długoterminowych, czas na kolejne podsumowanie.
Po fali upadków średnioterminowych Hyip oraz długoterminowych Hyip, którą można porównać do zeszłorocznego zawirowania po upadku Royalty 7, mamy chwilę spokoju. Programy, które przetrwały, a jakie funkcjonowały przed falą upadków, można uznać za dobrze prowadzone. Po upadkach dużych programów takich, jak Felmina, która zdobyła olbrzymie zaufanie okresem, w jakim funkcjonowała oraz po upadku Profitable, gdzie program zdobył olbrzymią popularność pod koniec zeszłego roku, a inwestorzy wkładali w ten program sumy rzędu kilku i kilkunastu tysięcy dolarów, nastąpił odpływ inwestorów z rynku Hyip. W opublikowanym liście od admina financial-freedom widać opis tego stanu rzeczy z perspektywy człowieka, który sam prowadzi program. Ów odpływ środków z rynu hyip widać po trafficu w Alexa wszystkich programów mniej więcej w początkach, drugiego tygodnia kwietnia. Programy, jakie przetrwały ten kryzys i mają doświadczonych adminów mogą stać się nowymi liderami rynku.
Obecnie można już zauważyć, że pewne programy zaczynają mocno zyskiwać na popularności na forach, co widać również po Trafficu w Alexa. Jedną z większych popularności cieszy się Malaysian, o którym piszę powyżej, a który można zaklasyfikować do średnioterminowego Hyip. W ten program sam wszedłem i jak pisałem powyżej raczej nie przekroczył on Rubikonu, czyli ma perspektywę podziałania przez kilka tygodni, a inwestycje w niego w najbliższym 2 tygodniach nie powinna okazać się błędem, przy wybraniu krótkich planów.
Kolejnym programem, jaki przyjął agresywną kampanię reklamową i zdobywa silną pozycję wśród inwestorów na forach oraz blogach, jest EaglesInvestment. Program długoterminowy, który raczej nie dotrwa do wypłaty depozytów, ale ma opcję wypłaty depozytu z karą 25%. Ten Hyip rozwija się obecnie skutecznie, co widać również po rankingu Alexa z ostatnich tygodni i nadal jest wart inwestycji w przeciągu najbliższych tygodni, czyli co najmniej do połowy maja.
DioMetal to program, który spokojnie buduje swoją pozycję. Regularnie budowana reklama, dodawanie kolejnych opcji w programie wskazuje, że jest to długoterminowy program o obiecujących perspektywach.
Financial-Freedom to bardzo obiecujący program ze względu na admina, który nawet po jego newsletterach z niejednego pieca w świecie hyip chleb jadł. Program rozwija się wręcz idealnie, jak na długie plany, które oferuje.
RFI Group, czyli najbardziej profesjonalny z wszystkich prezentowanych tu programów, co widać po samym wyglądzie serwisu. Sporo pracy włożone w stworzenie takiego programu. Na razie nie zdobył bardzo dużej popularności, ale przy oferowanych planach jego rozwój jest w sam raz. W niego, jeśli wchodzić to teraz, gdy bardzo duzi inwestorzy nie wrócili jeszcze na rynek i nie zainteresowali się tym programem, co prędzej, czy później powinno nastąpić.

DioMetal {Program płaci}- DEPOZYT; 500$ , ZYSK 64$
FinancialFreedom (Program płaci}- DEPOZYT; 350$ , ZYSK 34.6$

RFI GROUP {Program płaci}- DEPOZYT; 600$ , ZYSK 114$
EaglesInvestment {Program płaci}- DEPOZYT; 1001$ , ZYSK 391$
MalaysianInc {Program płaci}- DEPOZYT; 300$ , ZYSK 6.7$

WOLNE ŚRODKI: 877.3 $
ZAINWESTOWANE ŚRODKI: 2751 $
ZYSKI: 528.3 $

czwartek, 18 kwietnia 2013

Reinwestycja, Compounding w Hyip

Reinwestycja to opcja dostępna w wielu programach Hyip pod nazwą compund, compunding. Pozwala ona na zwielokrotnienie zysków poprzez zaliczenie zysków dziennych do depozytu. Jeśli reinwestycja jest dostępna możemy ustawić ją na różnym poziomie, czyli od 0 do 100 procent. W zależności do wielkości stopy reinwestycji możemy w różny stopień zwiększyć łączne zyski z programu, ale wydłużamy okres w jakim odzyskamy z programu depozyt i zaczniemy generować realne zyski. Jeśli wybierzemy 100% reinwestycji zyski będziemy mogli wypłacić dopiero po zakończeniu cyklu inwestycyjnego w programie Hyip, czyli w momencie, gdy w wielu programach możemy również wypłacić już depozyt.
Zobaczmy, jak na przykładzie wygląda reinwestycja:
W programie dającym 2 procent dziennie na 100 dni i opcji compund 0% - dostajemy stopę zwrotu ROI 200%. Przy opcji compund 50% będziemy mieli ROI 341%. Opcja 100% compund da nam ROI na poziomie 624%. Jak widać różnice są znaczne.
Wśród doświadczonych inwestorów są różne koncepcje.
Z jednej strony są inwestorzy, którzy zawsze albo bardzo często decydują się na 100% reinwestycji.
Inni inwestorzy unikają reinwestycji w ogóle.
Są również tacy inwestorzy, jacy włączają opcję reinwestycji, gdy odzyskają wkład.
W związku z tym, jak podchodzić do reinwestycji?
Osobiście, doświadczenia z Hyip, nauczyły mnie, by podchodzić do tej opcji bardzo ostrożnie. Opcja copmund może robić wrażenie możliwością dużej maksymalizacji zysków, ale nie można być chciwym. Szczególnie początkującym inwestorom odradzam ustawianie opcji compund, gdyż ich wiedza i doświadczenie ograniczają możliwości bardzo skutecznego doboru programów do portofolio inwestycyjnego. Po drugie świat hyip się zmienia, gdyż jest coraz więcej twórców programów, a wielu z nich ma nikłe doświadczenie w prowadzeniu ich. Dodatkowo często liczą oni na jakikolwiek zysk z uruchomienia programu, co sprawia, że takie programy padają, jak muchy. To zwiększa liczbę programów, które w krótkim czasie zamieniają się w Scam i tworzone są z myślą, by nie przetrwać nawet jednego cyklu inwestycyjnego, gdzie o zwrocie depozytu nawet nie ma, co myśleć.
Do większości hyip warto przyjmować zasadę "pierwszy wchodzę, pierwszy wychodzę", czyli wchodzić w dobrze zbadane i profesjonalnie prezentujące się programy, po wykonaniu DD, jak najszybciej i realizować w nich zyski. Bardzo dużo programów nie jest w stanie przetrwać jednego cyklu inwestycyjnego, wypłaty depozytów. Innym problemem jest to, że z programów Hyip ciężko jest wypłacić duże sumy. Jeśli już takie sumy trzeba wypłacić najlepiej robić to w mniejszymi partami. Innymi słowy nie ustawiać na raz wypłaty 500$, ale wypłacić je po 100 lub 200$, co zwiększa szansę na brak problemów  z wypłatami. Z drugiej strony takie wypłaty wydłużają okres w jakim opuszczamy program.
W przykładzie podanym powyżej, jeśli włożymy na 100 dni 100$ bez reinwestycji po 50 dniach, gdy wypłacamy dzienne zyski, odzyskujemy depozyt i zaczynamy realizować zyski. Jeśli reinwestujemy 50% to nasz depozyt odzyskamy pod 100 dniach z zysków dziennych po 1$ i w 100-nym dniu będziemy mogli zacząć wypłacać depozyt oraz resztę zysków z odsetek z depozytu. Opcja 100% compund pozwala nam zacząć wypłacać jakiekolwiek zyski dopiero 100 dnia.
Innymi słowy program Hyip w jakim decydujemy się na reinwestycje musi uzyskać naprawdę wysoką notę w ocenie jaką przyznamy mu w analizie. Jeśli nawet taki program wyselekcjonowaliśmy lepiej jest najpierw wypłacać zyski dzienne, aż odzyskamy wkład, a potem ustawić opcję compund nawet na 100%. W ten sposób możemy nie stracić pieniędzy, gdyż udać nam się może wypłacenie depozytu. Jeśli nasza ocena nie była trafna, co do programu lub przy jego rozwijaniu się pojawiły się problemy, nie stracimy depozytu, a jedynie nie osiągniemy zysków.
Najlepszym rozwiązaniem jest, jednak nie podpalać się nadmiernie na horrendalne zyski. Opcja reinwestycji jest dobra dla samego programu, zwłaszcza takiego, który ma zysk dzienny ustawiony w najniższym planie na więcej, niż 1% dziennie. Lepiej, jednak niech inni reinwestują, a my kumulujmy zyski, które i tak nie są wcale małe. Kolejna zasada sprawdzająca się w Hyip, a oparta na przysłowiu to: "wolniej jedziesz, dalej zajedziesz". Chciwość w inwestowaniu w hyip jest bardzo złym doradcom, Agresywne koncepcje inwestowania są, zaś mniej popłatne, co można zauważyć przyglądając się stosowaniu agresywnych i defensywnych sposobów inwestowania przez aktywnych, doświadczonych graczy.
Nieagresywna strategia inwestycji w Hyip, czyli nazywana przeze mnie defensywną, uratowała mnie nie raz przed stratą wszystkich pieniędzy, gdy część z nich udało się odzyskać z dziennych zysków. W wielu przypadkach odzyskiwałem wkład, realizowałem różnej wielkości zyski, a program upadał, zanim skończył się cykl inwestycji. W strategii defensywnej warto jest również wybierać niższe plany w programach, jakie oferują bardzo długie, średnie oraz krótkie plany. Lepiej jest zainwestować nieco więcej w dobrej jakości program Hyip, by móc być w krótszym planie, jeśli suma inwestycji nie jest nadmierna, niż wybrać dłuższy, ale z wyższymi procentami dziennych zysków. Depozyt warto wypłacać po zakończeniu planu partiami, gdzie wypłata, w zależności od popularności programu powinna oscylować maksymalnie między 100-200$. Wypłacanie 500-1000$ jednorazowo z programu Hyip może skończyć się brakiem otrzymania płatności, wypłaty, gdy programy jest już w złej kondycji, a trzyma się na wodzie rozpoczynając selektywne płatności, głównie małych sum/wypłat. 

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 

środa, 17 kwietnia 2013

MalaysianInc

Malaysian INC

Dzisiaj miało być o reinwestycjach w programach hyip, ale przenoszę to na jutro, albowiem program, w który bałem się zainwestować, gdyż program krótkoterminowy utrzymał się, przebrnął Rubikon i dobrze się ma. Mowa oczywiście o MALAYSIAN Investment Company, czyli w skrócie MalaysianInc.W program miałem wejść jeszcze w marcu, ale fala upadków średnioterminowych hyip nie powstrzymała. Postanowiłem, jednak kontrolować program i uznałem po tym, jak program przeszedł cykl wypłat w kolejnych inwestycjach oraz zbiera dobre opinie i zdobywa popularność, jest warto się nim zainteresować, co i czynię. Jako, że blog jest również o tym, w jakie programy warto inwestować, a w które nie oraz o programach, w które sam wkładam pieniądze, przedstawiam kolejną moją inwestycję. Przy okazji przedstawię, jak krok po kroku można zrobić DD z oceną punktową i jak ocenić ile włożyć w program, co pisałem w poście z poradnika o hyip o Due Diligence.
Zatem lecimy:
1. Skrypt wyjątkowy w świecie hyip. Profesjonalnie zrobiona strona z bogatą liczbą informacji i bez dużej liczby błędów. Profesjonalnie zrobiony program. Ocena: 6
2. Brak danych w WHOIS, które są prywatne, ale więc ukryte. Serwer to FOP Smirnov V’yacheslav Valentunovuc, gdzie strona ma DDoS, który został wzmocniony po atakach z końca marca. Ocena: 4
3. Program ma dobrze zbudowaną stronę informacyjną, która nie jest ściągnięta z innych programów oraz nie jest Scamem, gdyż nadal płaci, co widać na monitorach oraz forach. Ocena: 6
4. Na forach program zbiera świetne opinie, tak samo, jak i na moderowanych blogach. Regularne wypłaty, tylko jeden problem z atakiem DDoS, ale wtedy admini pisali poprzez Twitter. Aktywność adminów.
Ocena: 6
5. Program działa od lutego i to jest długo. Nie jest to plus, bo lepiej już, by było dziś wypłacać zyski, ale z drugiej strony przetrwał płatności depozytów pierwszych inwestorów. Ocena: 5
6. Ranking Aleca stale rośnie, więc program się rozwija od momentu fali upadków skupia wielu inwestorów. Obecny ranking ok. 18.000 jest jeszcze dobry. Ważne, że rośnie stabilnie w górę. Dodatkowo do poziomu 10 tysięcy jest jeszcze daleko, a to poziom po jakim szanse na rozwój, czyli duży przypływ inwestorów, jaki jest większy od liczby inwestorów będących w programie jest niski. Na razie na forach dużo ludzi reinwestuje w program, a to dobry znak na najbliższe dni. Ocena: 5
7. Odpowiedzi od supportu realizowane w dość szybkim czasie kilku godzin, więc to dobry omen. Plus aktywność na serwisach społecznościowych. Ocena: 6

Malaysian zdobywa u mnie, więc 38 punktów, co jest dobrą notą, jaka pozwala na inwestycje. Jednak decyduję się na krótki plan na 30 dni. Nie polecam wchodzić w dłuższe plany tylko, jeśli już w dwa pierwsze na krótszy okres czasu. Z sumą też nie zamierzam przesadzać, czyli maksymalnie 10% posiadanego kapitału na inwestycje. Program, niby operuje na forex, ale wątpię w to, choć może, poza zbieraniem pieniędzy od inwestorów, inwestować gdzieś część pieniędzy. Plus, że plany mają różne zyski, co daje szansę programowi płacić różne kwoty w zależności od jego kondycji w danym momencie. Rozsądne rozwiązanie. Krótki plan inwestycyjny, dobra kondycja programu oraz w miarę dobra ocena w DD, jak i nie za duża kwota inwestycji sprawiają, że decydują się na reinwestycję na 50%.
Jutro, zaś o reinwestycjach w ogóle, zarówno szerzej, jak i więcej.

Due Dilligence programu:

Czas działania - 65 dni

Plany inwestycji - Basic 1.56%-2.06%, minimum 5$ na 15 dni biznesowych

                   Regular 1.76%-2.18%, minimum 100$ na 30 dni biznesowych

                   Premium 2.13%-2.43%, minimum 1000$ na 60 dni biznesowych
                 
                   Excelent 2.63%-2.95%, minimum 5000$ na 120 dni biznesowych

Minimalna inwestycja - 5 $

Zwrot depozytu - Tak

Reinwestycje/Compunding - Tak

Procesory płatności - EgoPay

                                 Liberty Reserve

                                 Perfect Money

                                 SolidTrust

Wypłata zysków - Instant

Minimalna wypłata - Brak

                      
Account Plan - Regular

Compounding Rate - 50%

Initial Principal Amount
- $300.00

Final Principal Amount - $503.0

Total Interest Earned - $203.00

Total Interest Compounded - $0

Total Days Used - 42

Jeśli zamierzacie wypróbować program wchodząc z mojego reflinka MalaysianInc i macie jakieś pytania napiszcie:
e-mail: bukmacherace@gmail.com

GG - 38204959

Piszcie również w razie jakichkolwiek pytań dotyczących tego programu, czy innych programów, które was zainteresowały - postaram się pomóc w razie potrzeby.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 


wtorek, 16 kwietnia 2013

Newsletter od financial-freedom.biz

Wczoraj admin Financial Freedom przesłał drugą już odsłonę newslettera. Postanowiłem się nim z wami podzielić, gdyż Ci, którzy nie posiadają w programie środków nie otrzymali tej informacji, która jest warta uwagi z dwóch powodów. W podanej informacji nie ma wiele o samym programie, choć wczytanie się w podane informacje wskazuje to o czym przekonałem się robiąc DD. Admin, bądź kilku takowych, z  financialfreedom.biz to bardzo doświadczony gracz na rynku hyip, co mnie bardzo cieszy, jako posiadacza środków w moim programie. Dodatkowo wskazuje, jak ważne dla programu jest posiadanie dobrze obeznanego z rynkiem twórcy/admina. Druga sprawa to opis z punktu widzenia człowieka, który prowadzi programy hyip tego, co stało się kilka dni temu, czyli fali upadków wielu, dobrze zapowiadających się programów Hyip.
Oto, więc treść newslettera po angielsku, czyli  w wersji oryginalnej jaką otrzymałem:

Dear Financial Freedom members and other respectable financiers,

I would like to reflect on some subjects, regarding the Financial Freedom project, that have been discussed in the Internet space, and to give you my position on them:

Firstly, about the Financial Freedom plans. It seems like the recent scam wave of long term programs have shaken the industry very badly and people are more careful than always. Noone could blame them. They are right. But what people instinctively started to do, is to move to short term programs, many “fast scams” among them. They wrongly think in a way: “Why should I wait many days to get scammed (in long term program), when I can invest in a fast one?” Well, we have all seen what happened to the recent high return long term programs and the consequent scam wave as a result. Now think of the Fiancial Freedom plans. If you remember for the last couple of years, some very successful long term programs had weekly earnings of 6-7%. When you add the every day profit for every plan in Financial Freedom, that is approximately what you get. Both history facts and calculations clearly show, that these plans are the only proven ones to gain stability for a very long term program.

Mark my words on today`s date, that those, who prefer fast programs, in order to avoid to be scammed in the long term, will be scammed for about the third time from today, when Financial Freedom will flawlessly pay back the first principals.

But, by all means, you don`t have to hurry. Our knowledge, experience and smart strategy for growth, will help us to make sure Financial Freedom stays on a steady ground by that time, just in case any of you decide to invest with us.

Secondly, many users have expressed their thoughts about the lowest possible deposit in Financial Freedom, being too high, namely $25. Well, high for them – low for us. We have come to a conclusion, that any lower deposits would rather increase our administration load, than gaining any benefit for the program. And besides that, with the minimum withdrawal of $1, investing any lower amounts would result in many days before any withdrawal can be possible. If the pressure from the users is too hight, we might consider experimentally lowering it in the future.

For now, we intend to continue with our strategy exactly the same way, as it proves to be the right one.

We have also extented the Financial Freedom domain for 5 years ahead and listed it on All-HYIPs.info.

    Best regards,

    Russel Johnson

    FinDom Capital Inc.

Przedstawiam też moje tłumaczenie dla tych, którzy mają większe trudności z angielskim, niż ja:

Drodzy członkowie Financial Freedom i inni zacni finansiści,

Chciałbym wypowiedzieć się w temacie, dotyczącym projektu Financial Freedom, który był dyskutowany w przestrzeni Internetu, i przedstawić w nim własne stanowisko.

Na początku o planach Financial Freedom. Wygląda, jakby ostatnio fala upadków długoterminowych programów, która wstrząsnęła dotkliwe przemysłem hyip, sprawiła że ludzie są bardziej ostrożni, niż zwykle. Nikt nie może ich winić. Mają rację. Jednak, co ludzie instynktownie zaczęli robić, to przeniesienie się do krótkoterminowych programów, z których wiele to "szybkie scamy".Oni błędnie myślą w taki sposób:"Dlaczego mam czekać wiele dni, by dać się oszukać (w długoterminowym programie), kiedy mogą zainwestować w jakiś szybki?". Cóż, wszyscy widzieliśmy co ostatnio stało się z długoterminowymi programami o dużym zwrocie i w rezultacie z konsekwencjami fali upadków. Jeśli pamiętasz przez ostatnie kilka lat, wiele bardzo udanych długoterminowych programów oferowało zyski tygodniowe 6-7%. Kiedy dodasz zyski z każdego dnia w Financial Freedom, jest to przybliżeniu tyle ile dostaniesz.Oba historyczne fakty i kalkulacje, jasno pokazują, że takie plany jedynymi, jaki zapewniają stabilność dla bardzo długoterminowych programów.

Zapamiętajcie moje słowa z dzisiejszego dnia, że ten, kto preferuje szybkie programy, by uniknąć zostania oszukanym w długim okresie, będzie oszukany około trzy razy od dziś, kiedy Financial Freedom będzie bezbłędnie spłacać pierwszych inwestorów.

Jednak, nie musisz na wszelkie sposoby się śpieszyć. Nasza wiedza, doświadczenie oraz mądra strategia wzrostu, pomoże nam upewnić cię, że Financial Freedom zostanie na stabilnym gruncie w długim czasie, na wszelki wypadek gdyby ktokolwiek z was chciał z nami inwestować.

Po drugie, wielu użytkowników wyraziło opinie o najniższym, możliwym depozycie w Financial Freedom, iż jest zbyt wysoki, mianowicie 25$. Cóż, wysoki dla nich - niski dla nas. Doszliśmy do wniosku, że wszelkie niższe depozyty raczej zwiększą obciążenia adinistracyjne, niż uzyskają jakiekolwiek korzyści dla programu. Poza tym, z minimalną wypłatą 1$, inwestowanie wszelkich, niższych sum spowoduje, że uzyskanie jakichkolwiek zysków z programu zajmie wiele dni. Jeżeli presja ze strony użytkowników będzie za wysoka, może rozważymy jego zmniejszenie w przyszłości.

Na razie mamy zamiar kontynuować naszą strategię dokładnie w taki sam sposób, który pokazał że jest właściwy.

Mamy również wykupione przedłużenie domeny Financial Freedom na 5 lat do przodu i umieszczoną na All-HYIPs.info.

Z poważaniem,
Russel Johnson
FinDom Capital Inc.

Informacje przedstawione w tym liście od admina pokazują po pierwsze, że ma sporą wiedzę o świecie hyip. Z listu można również wyciągnąć wiele przydatnej wiedzy, zwłaszcza dla początkujących inwestorów, którzy dokonują doboru hyip oraz oceniają ich możliwość funkcjonowania i realizowania zysków.
Wskazanie, że hyip długoterminowe, jakie płacą 6-7% tygodniowego zysku bywają opłacalnymi inwestycjami jest prawdą. Gdy patrzymy na program powinniśmy patrzeć nie tylko na długość trwania planów, ale również oferowane zyski. Program na 90 dni, jaki daje ok. 15% zysku dziennego można klasyfikować, jak średnioterminowy, gdy taki sam program na 90 dni z zyskami ok. 7% jest już programem długoterminowym. Często jest tak, że ustalenie planów ze zbyt dużymi zyskami, które trzeba płacić codziennie nie dają programowi się rozkręcić, czyli zdobyć popularności, jaka pozwala na pozyskiwanie inwestorów, którzy są w stanie utrzymać program przy życiu. Jak wspomniałem w postach poniżej, jakie służą za poradnik w świecie hyip najgorzej patrzeć na wysokość zysków i czas ich uzyskania, gdyż to zaciemnia obraz jakości wybieranych programów. Ważniejsze jest, by patrzeć na realność proponowanych zysków, planów, co jest elementem wykonania dobrej analizy, czyli due diligence programu.

P.S. Jutro przedstawię kolejną część poradnika o hyip, czyli o reinwestowaniu pieniędzy posiadanych już, czyli zainwestowanych w programie. 

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 



poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Zarządzanie kapitałem w Hyip

Dziś kolejna część poradnika oraz następna bardzo istotna kwestia, czyli zarządzanie inwestycjami, kapitałem w świecie hyip. Zarządzanie pieniędzmi w hyip to konieczność dywersyfikacji naszych inwestycji. Wielu początkujących inwestorów, którzy zachłysnęli się możliwościami dużych zysków, jakie dają hyip nie dywersyfikuje inwestowanych pieniędzy lub wykonuje taką dywersyfikację w niewłaściwy sposób.
Dlaczego konieczne jest dywersyfikowanie kapitału, jaki wkładamy w Hyip?
Większość programów, czy to krótko, średnio, czy długoterminowych, a więc około 90% to piramidy, które w ogólnie nie dokonują inwestycji kapitału, jaki otrzymują. Z tego powodu większość takich programów nie jest w stanie przetrwać cyklu inwestycyjnego, czyli okresu w jakim dostaniemy zwrot depozytu. Z tego powodu musimy liczyć się z tym, że część naszych pieniędzy stracimy w całości lub części.
Przykłady możecie zobaczyć na moim blogu z programami w jakie sam włożyłem pieniądze, a jakie upadły, zanim zdążyły przynieść zyski. Nie straciłem w nich wszystkich pieniędzy tylko, dlatego że nie zdecydowałem się na reinwestowanie.
Są oczywiście takie programy, czyli kilka procent hyip, jakie dokonują inwestycji otrzymywanych pieniędzy, co wydłuża okres ich działania, ale każdy program w świecie wirtualnym zamieni się w scam, prędzej, czy później. Z tego powodu, jeśli nawet zrobicie idealną due diliegence, która jest zgodna z punktami podanymi przeze w poprzednim poście i tak nie ma pewności, że inwestycja w program nie okaże się pomyłką.
Problemem początkujących inwestorów jest również to, że działają emocjonalnie, za bardzo skupiają się na informacjach rozentuzjazmowanych inwestorów z blogów, czy for. W ten sposób może to wpływać na jakość wykonanej due diligence.
Jak, więc inwestować w hyip?
Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z hyip podzielcie kapitał. Załóżmy, że dysponujecie 1000 dolarów, czy złotych, które możecie zaryzykować w hyip. Słowo zaryzykować jest ważne, gdyż nie polecam wkładania pieniędzy, jakich nie możecie stracić, oszczędności życia, czy środków przeznaczonych na bieżącą konsumpcję. Hyip to okazja do uzyskania dodatkowych zysków, ale nie do stania się milionerami, czy poradzenia sobie z problemami z pieniędzmi. Gdy macie 1000 dolarów wpłaćcie je na różne procesory płatności. Najlepiej podzielić pieniądze pomiędzy cztery najpopularniejsze procesory płatności, jakie używają Hyip, co uchroni nas przed brakiem możliwości inwestycji w interesujący nas program w odpowiednim momencie, a może to mieć miejsce, gdy procesor płatności ma problemy z działaniem. Co jakiś czas zdarzają się braki możliwości korzystania ze strony procesora płatności, czy wydłużone okresy przesyłania pieniędzy, a to przekłada się na sytuację w jakiej możemy przegapić najlepszy moment na wejście w wybrany hyip.
Następnie wydzielcie kwotę pomiędzy 25-50% całego kapitału, jaką będziecie inwestować w programy. Im jesteście bardziej doświadczeni w świecie hyip, tym więcej wolnych środków przeznaczonych na inwestycję możecie zainwestować oraz większe pieniądze możecie zaryzykować w jednym programie. Resztę zostawcie na przyszłe inwestycje. Następnie konieczne jest przejrzenie programów w jakie można zainwestować.Na temat interesujących programów hyip trzeba zrobić due diligence.Bardzo ważne jest, by nie inwestować pieniędzy na siłę, a dokonywać inwestycji jedynie w takie programy, które naprawdę są warte uwagi. Dywersyfikację możecie wykonać w dłuższym okresie czasu, czyli w perspektywie miesiąca lub dwóch, bo nowy hyip, który jest warty uwagi może pojawić się każdego dnia. Ilość programów w jakich w jednym momencie trzymamy pieniądze może być bardzo różna, a opinie na temat ich liczby są odmienne pomiędzy poszczególnymi inwestorami. Dla jednych będą to 2 programy, gdy dla innych 5, czy 10.Ocena liczby programów jest, więc indywidualną sprawą.
Ile inwestować w jeden hyip?
Ilość pieniędzy jaką powinniśmy włożyć w jeden hyip zależy od wykonania due diligence. Ja postępuję w taki sposób, iż w każdym z 7 punktów, podanych w poście o Due Diligence, przyznaję analizowanemu programowi punkty w skali szkolnej od 1 do 6, ale można używać innej punktacji, jednak zdecydowanie warto ją stosować. Jeśli program uzyska wysoką punktację, czyli u mnie ocenę między 40, a 42 punkty wkładam w niego około 20-30 procent wydzielonego kapitału. W takim programie decyduję się również na reinwestycję, jeśli program daje taką możliwość, ale maksymalnie 50%. W programy, jakie uzyskają 35-40 punktów wrzucam ok. 15-20 procent wydzielonego kapitału. Inwestuję jeszcze w programy, które dostały u mnie 30 punktów, ale nie więcej, niż 10 procent, gdyż to są już hyip o dużym ryzyku, czyli krótkoterminowe lub mogące zamienić się szybko w scam, czyli programy, które są warte uwagi, ale nie mam, co do nich dużej pewności.
Nie powinno się wykonywać dywersyfikacji poprzez wybranie pierwszych, lepszych 10 programów i włożenie w nich równych kwot pieniędzy. Nie powinno się również wkładać równych kwot pieniędzy do wyselekcjonowanych poprzez wykonanie analizy, czyli due diligence, programów. Pieniądze, jakie wkładamy w program powinny być zależne od tego, jaką notę przyznamy programowi, jakie posiada plany, jeśli chodzi o wielkość inwestycji, czy od procentów jakie oferuje, co przekłada się na stopień ryzyka upadku programu.
Dla przykładu, często jeśli z naszych obliczeń wyszło nam, że w nowy hyip warto włożyć 150 dolarów, a program ma plany za 100 dolarów na 60 dni i za 200 na 30 dni, lepiej dorzucić 50 dolarów i wejść krótszy program za nieco większe pieniądze. Jeśli program ma równe plany pod względem ilości dni jakie trwa inwestycja, lepiej jest wybrać plan z mniejszym wkładem kapitałowym. W ten sposób minimalizujemy nasze straty w przypadku upadku programu.
Ważna sprawa to decyzja o reinwestowaniu pieniędzy. O reinwestycji będę jeszcze pisał w następnych postach. Osobiście rzadko dokonuje reinwestycji. Program w jakim warto dokonać reinwestycji zdarza się w 1 na 10 przypadków w jakich dokonuje due diligence. Wiele dobrych programów nie daje opcji compund, co również ogranicza moje możliwości reinwestowania. W naprawdę profesjonalnych programach ustawiam compunding na maksymalnie 50%. Moja zasada jest prosta i brzmi: jak najszybciej uciekać z pieniędzmi z programu. W ten sposób nie raz wyszedłem z małym zyskiem lub niewielką stratą z programów, które nie zaliczyły nawet jednego cyklu inwestycyjnego. W świecie hyip znacznie ważniejsze jest minimalizowanie strat, niż maksymalizowanie zysku. Najgorszą cechą charakteru, jaka może mieć opłakane skutki, a którą trzeba ujarzmić przy decydowaniu się na podejmowanie inwestycji w hyip, jest chciwość. Dodatkowo nawet najlepiej zanalizowany program, który wydaje się nam świetną inwestycją, może upaść w bardzo krótkim czasie.
Podsumowując. Jeśli macie przykładowo 1000 dolarów, jako kapitał na inwestycje w hyip. Wpłaćcie je na kilak procesorów płatności, wydzielcie z kapitału, w zależności od doświadczenia w świecie hyip, kwotę 250 lub 500 dolarów. Następnie zacznijcie szukać interesujących, profesjonalnych programów. Wykonajcie due diligence. W wyselekcjonowane programy włóżcie część z wydzielonych 250, 500 dolarów, czyli w najlepsze programy warto inwestować 100 dolarów, przy łącznym kapitale 1000. Rzadko reinwestujcie pieniądze.
Nie wolno również zapominać dokonywać dokładnych notatek naszych bieżących inwestycji, co pozwala na kontrolowanie ilości wolnych środków, wpłaconych zysków z programów w jakich mamy pieniądze.
Trzymając się jasno sprecyzowanych zasad można uzyskać z hyip zyski. Nie jest to łatwe, gdyż jak wskazują bardzo doświadczeni inwestorzy, jedynie od 5 do 10 procent inwestorów w wirtualnym świecie hyip jest w stanie wyciągać z nich zyski.

P.S. Jeśli chcecie przeczytać więcej informacji w formie porad, jak inwestować w hyip naciśnijcie etykietę pod postem pod tytułem PORADNIK lub kliknijcie w post, który kieruje do wszystkich postów pisanych przeze mnie w ramach poradnika, oznaczony na zielono o tytule PORADNIK po lewej stronie bloga pod zakładają: Szukaj w tym blogu. 

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 


sobota, 13 kwietnia 2013

Due Diligence Hyip

Jeśli jesteście początkującymi inwestorami online jesteście narażeni na błędy w doborze programów w jakie zamierzacie zainwestować. W świecie hyip bardzo dużo programów nie jest w stanie przetrwać jednego cyklu, gdyż taki jest zamysł ich twórców, którzy chcą zarobić jak najszybciej jakiekolwiek pieniądze.
Jednym z większych problemów nowych inwestorów jest chęć bardzo szybkie zrobienia zysków. W ten sposób wybierają oni programy z bardzo dużymi zyskami dziennymi, które w skali miesiąca przekraczają kilkaset procent. Takie programy bardzo rzadko są w stanie przetrwać nawet jeden, krótki bo kilkudniowy, cykl inwestycyjny. Jeśli już wkładamy pieniądze w takie programy powinniśmy korzystać jedynie z niewielkiego procentu naszego łącznego kapitału. Warto brać pod uwagę, że w jakichkolwiek inwestycjach, najgorszym doradcą jest chciwość. Lepiej mieć niewielki zysk, niż ryzykować bardzo poważną stratę naszych pieniędzy.
W tym poście zamierzam opisać sposób dobierania programów do naszego portfolio inwestycyjnego.
W świecie hyip analizę programów nazywamy Due Diligence. W jej ramach mieści się zebranie, jak największej liczby informacji, które dostępne są o programie w formie online.
W ten sposób możemy wybrać programy, które nawet mają charakter ponzi, ale uzyskać z nich zyski. Ważne jest, by w naszym portfelu było kilka różnych programów, często o różnym okresie inwestycji i różnej skali zysków oraz ryzyka. Równie istotne jest to, by wybierane przez nas programy były profesjonalnie wykonane.
Jak, więc rozpocząć analizy?
1. Na początku powinniśmy sprawdzić na jakim skrypcie jest zbudowany dany programy. Hyip używają najczęściej popularnych skryptów, które mają, jednak różny poziom ceny, którą za nie trzeba zapłacić. Generalnie im droższy jest skrypt tym lepiej dla programu. Jeszcze lepiej, gdy skrypt posiada modyfikacje wykonane przez twórców w stosunku do pierwotnej jego wersji. W ten sposób wiemy, że twórca Hyip włożył trochę pracy w program, a więc możemy domniemywać, że zależy mu na, jak najdłuższym trwaniu programu. Jest to jeden ze sposobów na uniknięcie inwestowania w dużą liczbę programów, jakie padną w kilka dni po naszej inwestycji. Popularne skrypty to między innymi ShadowScript, czy GoldCoder. Jeśli nie wiemy, jaki skrypt posiada program zawsze możemy poszukać takich informacje od bardziej doświadczonych inwestorów na forach. Warto jest również sprawdzić, czy program jest na oryginalnej licencji, co możemy zrobić na stronach producenta danego skryptu. Jeśli program nie ma licencji na skrypt, a jest tak w przypadku 95% Hyip tworzonych na GoldCoder, powinniśmy mieć już ograniczone zaufanie do takiego programu.
Nawet, jeśli program jest piramidą zawsze mamy szansę na zysk, jeśli admin rozwija program, a my jesteśmy wczesnymi inwestorami. Z drugiej strony warto ograniczyć reinwestowanie do minimum, czyli wypłacać zyski, jak najszybciej, by opuścić program w odpowiednim momencie. 
2. Gdy przyjrzeliśmy się już skryptowi strony oraz jej wykonaniu i wiemy, że mamy do czynienia z profesjonalnym skryptem czas sprawdzić dane o domenie, IP strony. Sprawdzić możemy to w bazie WHOIS. Możemy to zrobić na przykład tu:

http://whois.domaintools.com
Na stronie możemy sprawdzić datę zarejestrowania domeny w zakładce Registration, a także datę wygaśnięcia. Dobrze jest, gdy data założenia domeny jest, choć kilka tygodni wcześniejsza, niż data uruchomienia programu. W ten sposób możemy przypuszczać, że admin programu pracował nad stroną, czy strategią reklamy oraz promocji programu.
W WHOIS nie zawsze znajdziemy informacje o twórcy strony, czy właścicielu domeny, gdyż często są one ukrywane, czyli prywatne. Lepiej jest, gdy takie dane się znajdują, gdyż mamy wtedy informacje o numerze telefonu, kontakcie e-mail. Jeśli dane w WHOIS się znajdują i tak nie muszą być prawdziwe, dla przykładu imię i nazwisko właściciela. Omijać powinniśmy z drugiej strony takie programy hyip, jakie posiadają dziwne znaki w bazie danych o domenie. Profesjonalne programy nie działają w ten sposób.
Dobrze jest również sprawdzić hosting strony. Jeśli jest to BlackLotus, BlockDoc to możemy mieć znacznie większą pewność, że mamy do czynienia z doświadczonym oraz profesjonalnym adminem.
3. Wracają do samej strony programu. Warto jest przeczytać wszelkie informacje jakie się na niej znajdują. Przejrzeć powinniśmy informacje w zakładach FAQ, czy About Us. Dobrze jest, gdy są one oryginalne, czyli nie są kopią z innych programów HYIP, które już upadły, czyli zamieniły się w SCAM. Jeśli informacje są oryginalne to również zwiększa pewność, że program jest profesjonalnie przygotowany.
4. Kolejnym etapem jest szukanie maksymalnie dużej informacji o programie. Warto wpisać nazwę programu lub domeny w wyszukiwarkę z dopiskiem forum, blog. W ten sposób możemy sprawdzić informacje od inwestorów, którzy już weszli w program. Pamiętajmy, jednak by mieć ograniczone zaufanie do takich stron. Są one moderowane, a co za tym idzie wiele for usuwa niekorzystne dla programu  informacje. Dzieje się tak w sytuacji, gdy właściciel strony współpracuje z adminem, ale my o tym nie wiemy. W ten sposób wszelkie informacje o złych znakach, które mogą sugerować, że program nie płaci, jest bliski upadku, mogą się nie znajdować na forum. W związku z tym powinniśmy przejrzeć, co najmniej kilka forów oraz niezależne blogi, jak http://hyip-blog-investment-monitor.com
Fora dają nam informacje, czy program płaci znacznie szybciej, niż monitory, o których wspomnę za chwilę. Dodatkowo możemy badać popularność programu, informacje o problemach z płatnościami. Na forach możemy pytać również bardziej doświadczonych inwestorów, choćby o informacje o skrypcie strony, profesjonalizmie wykonania programu.
5. Kolejny etap to wyruszenie na popularne monitory. Monitory to programy, które za pieniądze od adminów umieszczają ich reklamy. Z tego powodu monitor znacznie później, niż inwestor powie nam, że program nie płaci. Z drugiej strony duże monitory mają bazy SCAM, czyli upadłych programów, które nie płacą nawet monitorom, ale nadal istnieją w sieci, jako strony. W ten sposób wykluczamy programy hyip, jakimi nawet nie warto się interesować i tracić na nie więcej, niż minuty swojego czasu.
Monitory mówią nam również, jak silnie promuje się dany program. Długoterminowe programy nie powinny na początku mieć bardzo silnej reklamy, gdyż nie pozyskają kolejnych środków na utrzymanie się w przyszłości, jeśli kolokwialnie, "wystrzelają się" z reklamą i promocją, zbyt szybko. Programy średnioterminowe, czyli mające plany na ok. 60-90 dni, również lepiej, gdy reklamują się niezbyt nadmiernie.
To na ilu monitorach jest dany program sprawdzimy tutaj: http://www.allhyipmonitors.com
Monitory wskazują nam również, jak długo dni działa dany program. Jest to ważne, gdyż najczęściej nie warto jest wchodzić w program pod koniec cyklu trwania inwestycji. Innymi słowy, jeśli program ma plany na 90 dni to nie powinniśmy w niego wchodzić, gdy program działa już 70-80 dni, gdyż może on nie przetrwać wypłaty pierwszych depozytów. Najlepszym rozwiązaniem jest być pierwszym inwestorem w programie, a więc wchodzić w program krótkoterminowy w pierwszych dniach istnienia, średnioterminowy w pierwszych kilkunastu dniach, a długoterminowy w kilku pierwszych tygodniach. W ten sposób nawet, jeśli hyip to piramida, możemy z niego wyjść z zyskiem, jeśli wybraliśmy profesjonalny program.
6. Następnym elementem, który nie powinien być przeceniany przez nas, ale z drugiej strony nie powinniśmy go pomijać jest badanie popularności programu w Alexa: http://www.alexa.com
Poszczególne zakładki z wielkością ruchu na stronie, procentem odwiedzin, ilością wyszukiwań programu w wyszukiwarkach, daje nam pogląd o tym, jak rozwija się program, jak działa promocja admina oraz czy nie mamy do czynienia z budowaniem sztucznego ruchu.
Sztuczny ruch na stronie możemy zobaczyć, gdy na wykresie kilkudniowych odwiedzin mamy nadmiernie duży ruch. Taki program powinniśmy pominąć, gdyż admin gra na inwestorów, którzy dobierają programy jedynie na podstawie ich popularności. Sztuczny ruch ma ich przekonać, że w program warto wejść, bo są nowi inwestorzy, których w rzeczywistości nie ma.
W Alexa ruch na stronie programów powinien być w stabilnym wzroście, choć wiele zależy nam jakim etapie jest dany program. Istotne jest również, jaki procent oferuje program.
Dla przykładu: Jeśli program oferuje 100 procent zysku z depozytu po kilku miesiącach inwestycji to przy równym przyroście inwestorów do programu jest w stanie, nawet jako piramida utrzymać się dłuższy czas. Jednak stabilny wzrost inwestorów przy 200% zysków znacznie skraca żywotność piramidy. Większość HYIP to mimo wszystko piramidy, więc przyrost inwestorów jest w nich niezwykle istotny.
Najlepiej, gdy program ma lekki wzrost ruchu na stronie, jaki jest stabilny przez długi czas.Taki program ma dobry plan promocyjny, wyważone programy inwestycyjne i nie powinniśmy na nim stracić.
Jeśli program bardzo szybko zyskuje nowych inwestorów powinniśmy mieć, co do niego obawy, że zbyt długo nie utrzyma się na rynku, zwłaszcza przy dużych procentach zysków jakie oferuje każdego dnia.
7. Gdy program, jaki analizujemy przebrnął wszystkie, powyżej przedstawione punkty pozytywnie dobrym rozwiązaniem jest skontaktować się z adminem programu przez e-mail podany na stronie, chat, czy kontakt telefoniczny. Brak odpowiedzi na nasze zapytania powinien nas zdecydowanie zaniepokoić. W mail możemy zawsze zadać pytania typu: jak zamierza rozwijać program, skąd ma pieniądze na wypłaty, itd. Wszelkie odpowiedzi warto przeanalizować, gdyż wskazywać mogą intencje admina oraz jego profesjonalizm i poważne podejście do prowadzenia programu.

Na koniec warto jeszcze dodać, że nie warto kierować się informacjami o liczbie inwestorów, czy wypłat jakie pokazywane są na stronach programu. Bardzo rzadko są one prawdziwie.
Jeśli analizujecie program wg. punktów jakie podałem powyżej dobrze jest używać jakiejś skali, na przykład szkolnej od 1 do 6 i przypisywać programowi w każdym punkcie ocenę. Im wyższa jest ocena tym pewniejszy program. Dodatkowo w ten sposób możemy ocenić, czy warto w danym programie jedynie wypłacać zyski, czy zdecydować się na reinwestowanie przez jakiś czas. Na podstawie punktacji możemy również ocenić ile z naszego łącznego kapitału, jaki przeznaczamy na inwestycje w hyip powinniśmy włożyć w dany program.
O wyborze kwoty do inwestycji w wybrany program, czy o podejmowaniu decyzji o reinwestowaniu napiszę w kolejnym poście.
Po lewej stronie w Aktywnych Inwestycjach przedstawiam informacje o programach o jakich sam przeprowadziłem Due Diligence oraz w jakich sam posiadam zainwestowane pieniądze.

Pozdrawiam i Zapraszam do śledzenia bloga.

ACE 

piątek, 12 kwietnia 2013

OSTRZEŻENIE i PODSUMOWANIE (III)

W świecie hyip po rozpoczęciu dochodzenia w sprawie Profitable, co może również uderzyć w inwestorów i ich zyski z tego programu, zdecydowanie spadło zainteresowanie inwestowaniem. Jest to jeden z powodów fali upadków średnio i krótkoterminowych hyip.
Innym problemem jest pojawianie się w takim okresie dużej grupy hyip, które chcą wyciągnąć jedynie pieniądze od pierwszych wpłacających i szybko się zawinąć. Z tego powodu warto bardzo dokładnie badać rynek poprzez fora inwestycyjne, gdzie wskazywane są informacje szczegółowe o jakości skryptów stron, braku podobieństwa do innych programów, wypłacalności.
Nadchodzi również według mnie czas długoterminowych hyip, które przetrwają zawirowania i utrzymają stały wzrost zainteresowania inwestorów.
Fala upadków, podobna do tej z początku czerwca zeszłego roku, w świecie hyip uderzyła również, niestety w mój portfel.
Na początku tygodnia, czyli po weekendzie przestał płacić SwissInvestFund, który wrzucił jeszcze liczne informacje o problemach z procesorami płatności, co niemal zawsze kończy się upadkiem programu, zwłaszcza średnioterminowego jakim był Swiss.
Następnie w środku tygodnia, nie zaliczając nawet jednego cyklu, zawinęły się OptiEarn, który był obiecującym programem oraz bardzo popularny wśród aktywnych inwestorów InvestField.
W ten sposób każdy kto nie zdywersyfikował inwestycji stracił poważną część posiadanych pieniędzy bez szans na ich odzyskanie. Pokazuje to, jak ważne jest w świecie hyip wchodzenie w kilka programów i dzielenie pieniędzy w zależności od oceny jakości danego programu. Ja również zaliczyłem poważne straty, które zmniejszyły moje zyski, jakie uzyskałem z poprzednich programów, ale nadal liczę na dobry rozwój wyselekcjonowanych, długoterminowych programów.
Obecnie nadal posiadam środki w długoterminowych hyip, które jak na razie przetrwały burzę upadków.
Jeśli chodzi o ocenę programów w jakich posiadam aktywne inwestycje to na pierwszym miejscu stawiam RFI, które rozwija się spokojnie, co widać po wynikach w Alexa. Dodatkowo uznanie wzbudza wykonanie strony programu i można się spodziewać, że w niedługim czasie na ten problem rzucą się duzi inwestorzy.
Na drugim miejscu stawiam DioMetal, który jest prowadzone rozsądnie przez admina, jeśli chodzi o stopniowanie reklamy. Dziś admin przysłał mail o bonusowych naliczeniach, który dostał każdy z was kto zainwestował w program, co jest bardzo miłym gestem.
Treść mail:
Dear Investors and Partners!
To celebrate a profitable trading week and to express our gratitude for the trust investors have placed in Diometal Inc., we. will pay a small interest for all investment packages as the bonus in this weekend.

* 0.5% per weekend day for Palladium package.
* 0.8% for Gold package.
* 1.2% for Platinum package.

All the cashouts in the weekend will be processed on Monday.
Thank you and Happy investing!
Diometal Inc.

Wskazywać to może, że program dobrze się rozwija. Na kolejnym miejscu stawiam niepozorny FinancialFreedom, który stawia na spokojny rozwój. Na końcu dobry, ale bez przesady program Eagles, który może zyskać ze względu na upadki zainteresowanie ze względu na duży wzrost pozycji w zakresie ocen poszczególnych monitorów. Z drugiej strony program postawił na bardzo dużą reklamę, co zmniejsza jego możliwości w następnych miesiącach, a przecież jest to program na bardzo długi okres niemal pół roku inwestycji. W ten program warto wchodzić w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy, a po osiągnięciu interesujących zysków można zastanowić się nad wypłatą depozytu ze stratą 25%, co umożliwia program. 

DioMetal {Program płaci}- DEPOZYT; 500$ , ZYSK 24$
FinancialFreedom (Program płaci}- DEPOZYT; 350$ , ZYSK 12.6$
SwisInvestFund {Obecnie SCAM od 07.04 - nie inwestujcie w program}- DEPOZYT; 400$ , ZYSK 136$, STRATA: -264$

RFI GROUP {Program płaci}- DEPOZYT; 600$ , ZYSK 84$
EaglesInvestment {Program płaci}- DEPOZYT; 1001$ , ZYSK 276$
InvestiField {Obecnie SCAM od 11.04 - nie inwestujcie w program}- DEPOZYT; 250$ , ZYSK 75$,  STRATA: -175$
OptiEarn {Obecnie SCAM od 10.04 - nie inwestujcie w program}- DEPOZYT; 350$ , ZYSK 105$, STRATA: -254$


WOLNE ŚRODKI: 963.6 $
ZAINWESTOWANE ŚRODKI: 2451 $
ZYSKI: 314.6 $